Spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland zamierza utworzyć w legnickim Zespole Szkół Samochodowych klasy o profilach związanych z budową silników i baterii do samochodów elektrycznych. Wczoraj został podpisany list intencyjny w tej sprawie.

Następny etap tej inicjatywy będzie oparty o trójstronne dotyczące uruchomienia klasy patronackiej, szkolącej uczniów w dziedzinie budowy silników i baterii napędzających samochody. Klasa taka powstać ma w Branżowej Szkole I stopnia nr 2 w ramach struktury Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy.

List intencyjny podpisali 8 października br.: prezydent Tadeusz Krzakowski, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland dr Andreas Schenkel oraz dyrektor szkoły Grzegorz Gargaś.

Do 2022 roku koncern motoryzacyjny planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa. Klienci będą mogli wybierać różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym w każdym segmencie. Akumulatory do tych pojazdów, zarówno hybrydowych, jak i czysto elektrycznych, będą produkowane m.in. w Jaworze, gdzie jest zlokalizowana pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz. Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 r. Zakład produkuje obecnie silniki dla samochodów osobowych Mercedes-Benz przeznaczone do testowania. Pracę już ma tam ponad 600 osób, a docelowo zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie.

Fabryka baterii elektrycznych jest drugą już inwestycją Mercedesa w Polsce. Pierwsza to inteligentna fabryka zaawansowanych technologicznie dwulitrowych, czterocylindrowych silników do pojazdów konwencjonalnych. W obu inwestycjach będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Podobnie jak fabryka silników, nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną.

  • Bardzo wysoko cenimy sobie możliwość współpracy z tak wiarygodnym, światowej rangi partnerem. Objęcie patronatem i kształcenie legnickich uczniów w najnowocześniejszych technologiach będzie niezwykle korzystne zarówno dla nich, jak i dla naszego miasta – uważa prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
  • Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Legnicą w dziedzinie szkolnictwa zawodowego, wspólnie z miastem przygotowujemy się do tego już od dwóch lat – mówi prezes zarządu spółki dr Andreas Schenkel.
  • To wielka szansa dla naszych uczniów, którzy odpowiednio wyszkoleni w przyszłości mogą liczyć na pracę w Mercedesie, działającym w bliskim sąsiedztwie Legnicy – akcentuje dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Grzegorz Gargaś.

Przystanki kolejowe będą czynne już w tym roku – gmina Rudna na mapie kolejowej regionu

Poprzedni artykuł

Alkohol, nadmierna prędkość, noc – sumą był fatalny wypadek

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: