Do bardzo groźnego wypadku drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze 292 w rejonie miejscowości Słone. Kierujący samochodem osobowym, stracił panowanie na łuku drogi i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku innej osobówki. Pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Kierowca prawdopodobnie jechał z nadmierną prędkością. Później okazało się, iż był pod wpływem alkoholu. Po uderzeniu w drzewo auto praktycznie rozpadło się na części, na jezdni pozostał silnik, który wypadł z auta oraz elementy przedniego zawieszenia wraz z kołami. Pozostałe szczątki samochodu uległy przemieszczeniu o kilkanaście metrów od drogi.

23-letni mieszkaniec gminy Gaworzyce, który kierował autem i jego 17-letni pasażer – mieszkaniec Głogowa z licznymi obrażeniami trafili do szpitala. Na szczęście kierowca drugiego samochodu, wyszedł bez strat na zdrowiu.

Przyczyny i przebieg wypadku są ustalane przez policjantów. Niewątpliwie czynnikiem, który doprowadził do fatalnego wypadku był fakt prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Drugim, pewnie stanowiącym konsekwencję pierwszego, była nadmierna prędkość i wynikająca z niej utrata kontroli nad samochodem. Późna pora, a więc i ograniczona widoczność stały się elementem wzmagającym krytyczny charakter zdarzenia. Czy ten wypadek będzie skutecznym ostrzeżeniem dla kolejnych kierowców?

Poprzez: KPP Głogów

Mercedes inwestuje w edukację zawodową – w Legnicy powstanie klasa patronacka koncernu

Poprzedni artykuł

Nowy szyb w Rynarcicach – będzie bezpieczniej i efektywniej dzięki nowej inwestycji KGHM

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: