LegnicaTwoje miasto

Mała rzecz, a tak mogłaby cieszyć – zapomniane miejsce Legnicy [VIDEO]

0

Mieszkańcy Legnicy od dawna uskarżają się na wzniesienie przy wejściu do parku nad Kaczawą. Jest ono trudne do pokonania szczególnie dla osób starszych, niepełnosprawnych, matek z wózkami, czy rowerzystów.

Problemem jest nie tylko strome podejście, ale także jakość podłoża, która pozostawia wiele do życzenia. Nie spełnia oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna sygnalizują problem lokalnym władzom. Informowaliśmy o tym w naszym portalu.

W okolicy feralnej przeprawy nad Kaczawą infrastruktura jest na najwyższym poziomie: liczne drogi dla rowerów, czy wygodna droga dla osób starszych to coś, do czego mieszkańcy Legnicy zdążyli się przyzwyczaić. Tym bardziej dziwi, więc, że piękniejąca z każdym rokiem Legnica, a ściślej jej władze samorządowe, zapomniały o tym miejscu.

Na ten odcinek drogi uskarżają się i przede wszystkim ludzie starsi, czy niepełnosprawni, ale dla młodzieży odwiedzającej park miejski w Legnicy na rowerach czy innych środkach transportu, problem także jest dostrzegalny. Są też tacy dla których zmiana nie jest konieczna i mimo upływu lat radzą sobie z niedogodnościami – pewnie z przyzwyczajenia.

Problem z pozoru wydaje się łatwy do rozwiązania. Jednak na element nowej infrastruktury w tym miejscu przyjdzie jeszcze poczekać. Najwcześniej na przełomie października i listopada bieżącego roku na podstawie dokumentacji, będzie znana szacowana wartość robót. To pozwoli na wpisanie zadania do budżetu Legnicy na 2020 rok, o ile pomysł znajdzie aprobatę prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Decyzja radnych miejskich w sprawie budżetu Legnicy na rok 2020 zapadnie pod koniec tego roku, a prace mogłyby się zacząć dopiero wiosną przyszłego roku. Mieszkańcy Legnicy nowym przejściem mogliby cieszyć się najszybciej jesienią. Zapytaliśmy legniczan o opinię na ten temat – zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Dariusz Nowakowski

Ścigała się z policją – okazało się, że była pod wpływem narkotyków

Poprzedni artykuł

Sukces kolarza MKS Polkowice

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: