Fot. KPP w Lubinie

Kompletnie pijany lubinianin, na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Niepodległości doprowadził do kolizji z innym prawidłowo poruszającym się kierowcą. Jakby tego było mało, próbował odjechać i schować się na pobliskim osiedlu. Zdeterminowany pokrzywdzony pojechał za nim i zgłosił sprawę na policję. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy – 39-latek wydmuchał prawie dwa promile i kierował po narkotykach. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do więziennej celi, gdzie może spędzić nawet 2 lata.

Policjanci lubińskiej drogówki niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, gdzie na jednym z parkingów zatrzymali sprawcę kolizji.

– 39-letni lubinianin był kompletnie pijany. Po przebadaniu okazało się że ma w organizmie niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi na dodatek ujawnili przy nim strzępki woreczka foliowego z białym nalotem. Mając podejrzenie – przewieźli zatrzymanego na komendę i poddali badaniu na obecność narkotyków w organizmie. Narkotest wykazał w jego ślinie obecność środków odurzających z grupy THC oraz środków psychotropowych z grupy metamfetaminy. W związku z powyższym mężczyźnie pobrana została krew do analizy. Zatrzymano jego prawo jazdy – informuje Krzysztof Pawlik, zastępca Oficera Prasowego KPP w Lubinie.

Fot. KPP w Lubinie

Podejrzany usłyszał wstępne zarzuty kierowania „na podwójnym gazie”, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie czekamy jeszcze na wyniki badań toksykologicznych – dodaje policjant.

Nowa ustawa o dowodach osobistych – Wprowadzenie usług elektronicznych w obszarze spraw obywatelskich

Poprzedni artykuł

Szachowy mistrz Polski z Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like