Fot. Klub Szachowy ,,Miedź'' Legnica

Piotr Kołodziejski, 15 – letni zawodnik Klubu Szachowego ,,Miedź” Legnica zdobył tytuł Mistrza Polski Amatorów w Szachach Szybkich 2021. W rozegranych 23 października w Pęgowie VII Mistrzostwach Polski Amatorów  w Szachach Szybkich startowało  172 zawodników, w tym 10 reprezentantów klubu szachowego z Legnicy.

– Piotrek rozstawiony był dopiero z 61 numerem startowym, ale jego postawa była ogromną sensacją. Zdobył 7,5 pkt. w 9 partiach i zasłużenie powrócił do domu ze złotym medalem i tytułem Mistrza Polski –  mówi Piotr Kowalak, dyrektor Klubu Szachowego ,,Miedź’’ Legnica.

Bardzo dobrze  na zawodach w Pęgowie zaprezentował się także Wiktor Lewandowski. Reprezentant ,,Miedzi’’ Legnica  zdobył również 7,5 pkt., jednak dodatkowe kryteria spowodowały, że uplasował się na 4 miejscu.

Szachy szybkie lub aktywne –  to termin określający krótką partię szachową, w której suma czasu do namysłu każdego gracza oraz sześćdziesięciokrotności ewentualnego czasu doliczanego za każde posunięcie jest większa niż 10 minut i mniejsza niż godzina (partie z sumą mniejszą lub równą niż 10 minut nazywane są błyskawicznymi. Partie szachów szybkich rozgrywane są według przepisów Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) dla szachów klasycznych, z drobnymi modyfikacjami (np. zawodnicy nie są zobowiązani do prowadzenia zapisów).

Lubin: Za kierownicą z prawie 2 promilami i pod wpływem narkotyków

Poprzedni artykuł

Lubin – Prace remontowe na ulicy Wierzbowej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like