Fot. KPP Lubin

Lubińscy funkcjonariusze wciąż kontrolują środki komunikacji publicznej, sklepy wielkopowierzchniowe, stacje paliw i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Mundurowi ostrzegają, że będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne. Podczas ostatnich kontroli w Lubinie nie obeszło się bez mandatów wobec osób, które w miejscach publicznych nie miały maseczek.

Obowiązujące przepisy sanitarne nakazują zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki osoby podróżujące komunikacją miejską, przebywające w sklepach, na stacjach paliw czy innych obiektach użyteczności publicznej. Niestety, liczba nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem wciąż rośnie, dlatego lubińscy policjanci kontynuują zdecydowane działania. Mundurowi będą częściej pojawiać się w tych miejscach, aby egzekwować przepisy sanitarne, a ci którzy nie będą ich przestrzegać muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem.

Funkcjonariusze odwiedzają osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Podobne kontrole będą kontynuowane, szczególnie w miejscach, gdzie można spodziewać się większej liczby osób.

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, ale może też zostać skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że od indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

 

Pieniądze na tworzenie i działalność ośrodków wsparcia Senior +

Poprzedni artykuł

Legnica Blues Day – koncert Fernando Saunders Band

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like