Fot. LCK

Dziś w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy wystąpi Fernando Saunders Band. Na czele grupy stoi basista Lou Reed, wokalista i producent doskonale odnajdujący się w funku, rocku, popie, jazzie, a nawet znacznie bardziej tanecznej estetyce. Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Początek koncertu o godzinie 18.00.

– Fernando Saunders przede wszystkim znany jest z wieloletniej współpracy z legendarnym, nieżyjącym już wokalistą grupy The Velvet Underground – Lou Reedem, z którym nagrał wiele płyt studyjnych i koncertowych. Muzyczne CV Fernando jest zresztą niezwykle imponujące – główny bohater nadchodzącego Legnica Blues Day dzielił scenę między innymi z takimi artystami, jak Slash, Marianne Faithful, Jimmy Page, Joe Cocker, Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Jeff Beck czy Ron Wood i Charlie Watts z The Rolling Stones! Trzeba przyznać, że ta lista robi wrażenie… Artysta aktualnie przygotowuje się do wydania najnowszej autorskiej płyty, zatytułowanej „We Are People”. Jak zapowiada sam Saunders, krążek powinien ukazać się jeszcze tej jesieni – informuje Legnickie Centrum Kultury.

Jak podkreśla LCK tym koncertem powraca cykl  Legnica Blues Day, prezentujący rozmaite formy gatunku stanowiącego korzenie muzyki gitarowej.

Lubin: Policja kontroluje przestrzeganie obostrzeń

Poprzedni artykuł

Lubin stroi się na święta

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like