• Mieszkanka jednej z miejscowości na terenie powiatu polkowickiego zgłosiła, że w nocy została okradziona. Z jej mieszkania zginęły dwie saszetki. W jednej trzymała pieniądze w drugiej dokumenty. O kradzież podejrzewała swojego syna.

Mężczyzna nie mieszkał na stałe z matką. Przyjechał do niej w odwiedziny i został na noc. Nad ranem syn opuścił dom zabierając ze sobą saszetki z zawartością pieniędzy w kwocie 2500 zł oraz kilku dokumentów. Następnie udał się do swoich znajomych na jedną z „melin”.

Przemkowskim policjantom udało się namierzyć i zatrzymać krnąbrnego syna. Zatrzymali 23-letniego sprawcę, który okradł swoją matkę. Był pod wpływem alkoholi, a podczas pobytu w domu wszczynał awantury. Opuszczając dom, okradł matkę z pieniędzy. W wyniku przeszukania funkcjonariusze zdołali odzyskać pieniądze w kwocie ok. 800 zł. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież dokumentów grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności, natomiast za kradzież pieniędzy grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Złodziejski proceder został ukrócony w innym przypadku. Policjanci z Polkowic zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei samochodowych. Jeden z mężczyzn miał ponadto przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych, funkcjonariusze odzyskali również mienie, które sprawcy zabrali z jednego ze skradzionych pojazdów.

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 18 i 20 lat, którzy działając wspólnie, ukradli z jednego z osiedlowych parkingów samochód osobowy. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej złodzieje dokonali również kradzieży innego samochodu tej samej marki. W wyniku podjętych działań, bezpośrednio po zgłoszeniu odzyskano najpierw jeden, potem drugi samochód, które sprawcy ukryli w pobliskim lesie. Oba pojazdy, po wykonanych czynnościach, zostały przekazane właścicielom.

Okazało się również, że jeden z mężczyzn posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy. W trakcie przeszukania mieszkań należących do zatrzymanych, mundurowi odzyskali mienie, które zostało zabrane z jednego ze skradzionych samochodów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do pojazdu można spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Poprzez: KPP Polkowice

30-lecie gminy Polkowice

Poprzedni artykuł

Pakiety antywirusowe dla uczniów i nauczycieli – szkoły patronackie KGHM otrzymają pomoc

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: