Ponad 420 litrów płynu biobójczego i ponad 8,5 tys. saszetek po 3 ml otrzymają szkoły objęte patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowa spółka wspiera osiem placówek oświatowych, które aktualnie przygotowują się do organizacji egzaminów maturalnych. KGHM zachęca też ósmoklasistów do zgłaszania się do naboru do klas patronackich.

Szkoły objęte patronatem w programie „Kompetentni w branży” zwróciły się do Fundacji KGHM z wnioskami o darowiznę w formie płynu Nitrosept. Płyn produkowany przez jest spółkę KGHM NITROERG. Współpraca ze szkołami Zagłębia Miedziowego jest dla KGHM niezwykle istotna. Pomagamy nie tylko dlatego, że są to szkoły w Zagłębiu, ale dlatego, że są to szkoły, które przygotowują naszych przyszłych pracowników. Przed uczniami teraz zarówno egzaminy ósmoklasistów jak i matury. Życzę wszystkim pomyślności i połamania piór. A przekazywany płyn biobójczy jest po to, by egzaminy dojrzałości przebiegły w jak najbardziej spokojnej i bezpiecznej atmosferze – stwierdza prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Młodzież powinna skupić się na jak najlepszym przygotowaniu do egzaminów, a naszym celem jest stworzenie im bezpiecznych warunków do ich odbycia. Dziękuję Fundacji KGHM za wsparcie i troskę o naszych uczniów. To kolejny dowód na to, że patronat firmy KGHM wiąże się z szerokim spektrum działań, a nasze porozumienie o współpracy przynosi dla wszystkich wymierne korzyści – mówi starosta polkowicki Kamil Ciupak. W powiecie tym funkcjonują dwie szkoły patronackie KGHM.

Każdy uczeń otrzyma specjalny pakiet: 2 pary rękawiczek, płyn dezynfekujący oraz komin – sportowy. Najliczniejszą szkołą w programie jest Zespół Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie. Znany jako „Ceglanka” kształci aż w 6 zawodach objętych patronatem KGHM.

KGHM Polska Miedź S.A. zachęca też absolwentów szkół podstawowych do udziału w rekrutacji do klas w szkołach patronackich KGHM. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.kghm.com w zakładce KARIERA https://kghm.com/pl/kariera/kompetentni-w-branzy .

Celem programu „Kompetentni w branży” jest ścisła współpraca na linii szkoła – KGHM, która umożliwi kształcenie młodych ludzi zgodnie z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Uczniowie, zdobywający wiedzę w klasach patronackich, mogą liczyć na merytoryczną pomoc Spółki, dostęp do materiałów dydaktycznych oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Patronatem KGHM Polska Miedź S.A. objęte są:
  • Zespół Szkół im. B. Krupińskiego w Lubinie,
  • Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu,
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy,
  • Zespół Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie,
  • Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie,
  • Zespół Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie,
  • Zespół Szkół w Chocianowie,
  • Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonych w Polkowicach.

Kradzione nie tuczy – złodziej trafia za kratki

Poprzedni artykuł

Pociągi Kolei Dolnośląskich wracają na żelazne drogi – już w następnym tygodniu „odmrożone” będą 52 połączenia

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: