Policjant patrolując podległy mu rejon służbowy na ulicy Spółdzielczej w Grębocicach, zauważył kierowcę samochodu, o którym wiedział, że z uwagi na brak uprawnień nie powinien kierować jakimikolwiek pojazdami.

Kiedy policjant włączył w radiowozie sygnały siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Grębocice gwałtownie przyspieszył. Próba uniknięcia odpowiedzialności skończyła się utratą panowania nad pojazdem i przymusowym hamowaniem w pobliskim polu. Kierowca, na widok znanego mu osobiście dzielnicowego, odwrócił wzrok. Policjant za to przyjrzał się mężczyźnie bardzo dokładnie i od razu spostrzegł z kim ma do czynienia.

Późniejsze badanie alkomatem wykazało, że przyczyną zachowania 53-latka był nie tylko brak uprawnień, ale również spożyty alkohol. Urządzenie wskazało 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca musi się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, 5 tys. zł nawiązki na rzecz ofiar wypadków drogowych i grzywną. Wyższa kara, bo aż 5 lat pobytu w celi grozi za przestępstwo niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dają polecenia do zatrzymania pojazdu.

Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2020 r. polkowiccy policjanci wyeliminowali z dróg 47 kierowców, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Apelujemy do kierowców, aby pamiętali, że na drodze są odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg i przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Polkowice

Ostatnie dni na zapisy dzieci do przedszkoli

Poprzedni artykuł

Protestowali w słusznej sprawie – przedmiotu sporu nie było po trzech dniach – stanęli przed sądem

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: