Fot. UG Polkowice

18 milionów złotych pozyskały Polkowice z Rządowego Funduszu Polski Ład, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Największe w historii Polkowic jednorazowe dofinansowanie zostanie przeznaczone na modernizację basenów zewnętrznych.

Promesę na rządowe wsparcie przywiózł do Polkowic minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera. Oprócz Gminy Polkowice wsparcie otrzymały Powiat Polkowicki oraz pozostałych pięć gmin wchodzących w skład powiatu. Beneficjentem środków z Funduszu Polski Ład jest także Związek Gmina Zagłębia Miedziowego. Polkowice ze swoimi osiemnastoma milionami są wyróżniającym się beneficjentem rządowego wsparcia.

– To kwota rekordowa w historii Polkowic. Wykorzystamy ją na modernizację naszych basenów zewnętrznych, czyli tak zwanego Grzybka. Będzie to inwestycja, która na pewno ucieszy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale dodatkowo jest to kolejny impuls do rozwoju gospodarczego Polkowic, bardzo potrzebny w tych trudnych covidowych czasach. Warto też podkreślić, że otrzymane wsparcie to wynik dobrej współpracy naszego samorządu ze stron rządową, a sam uruchomiony mechanizm bezwzględnie wpływa pozytywnie na stan finansów samorządów w Polsce – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Szef KGHM najwyżej wycenionym prezesem w 2021 roku

Poprzedni artykuł

Głogów: Historia niezwykłego sportowca. Projekcja filmu i spotkanie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like