Fot. KPP w Głogowie

Już niedługo warunki pogodowe będą coraz mniej sprzyjające. Szczególnie noce mogą być bardzo zimne. Przebywanie poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania, będzie niebezpieczne dla życia i zdrowia. Z tego powodu, głogowska policja apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu o informowanie pracowników pomocy społecznej i mundurowych o miejscach przebywania ludzi bezdomnych.

Policja przez cały rok stara się monitorować zjawisko bezdomności. Największe zagrożenie dla życia i zdrowia takich osób, zawsze pojawia się, kiedy temperatury stają się coraz niższe. – Wraz z nadejściem pierwszych chłodów, głogowscy policjanci, wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczynają systematyczną kontrolę miejsc, w których przebywają bezdomni. Mają one na celu przede wszystkim udzielenie im pomocy, ustalenie miejsc ich przebywania oraz weryfikację liczby bezdomnych – mówi Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie.

 Policjanci i pracownicy MOPS i GOPS-ów, oferują bezdomnym pomoc oraz informują o jej zakresie. W szczególnych przypadkach zapewniając transport do przytuliska czy innego miejsca pomocy. Jest to szczególnie ważne gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia – dodaje rzecznik głogowskiej komendy.

 

Lubin: Wystawiła w Internecie bransoletkę za 6 zł. Została oszukana i straciła tysiąc

Poprzedni artykuł

Bon energetyczny – kiedy, ile, dla kogo?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like