Przed planowanym terminem odbioru udało się zakończyć prace, przy przebudowie drogi powiatowej w Sieroszowicach.

Jak zapewniają urzędnicy starostwa powiatowego w Polkowicach w tym roku zadbano szczególnie o bezpieczeństwo mieszkańców tej miejscowości położonej w gminie Radwanice. Kompleksowo podniesiono komfort poruszania się pieszych, na wszystkie wykonane zadania wydano ponad 1,8 mln zł.

W ostatnim etapie zaplanowanych na ten rok prac poszerzono istniejący chodnik, wykonano zjazdy do posesji, zbudowano zatokę autobusową oraz wyniesione przejście dla pieszych. Całość wykonanych prac zrealizowano za kwotę ponad 100 tys. zł, z czego ponad 65 tys. to środki, które przekazał na ten cel samorząd Radwanic. Od wielu lat mieszkańcy czekali na realizację tych prac.

Dzięki współpracy z wójtem gminy Radwanice i przekazanym z gminy środkom udało nam się do czerwca wykonać najpierw zadanie przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, a dziś zamykamy już kompleksowo tą inwestycję – powiedział podczas odbioru inwestycji starosta polkowicki Kamil Ciupak.

Dzięki inwestycji w Sieroszowicach, której przebieg relacjonowaliśmy w naszym portalu, zrobiło się jaśniej, powstało nowe oświetlenie drogowe, chodniki, zjazdy do posesji, przejścia dla pieszych i zatoka autobusowa, wszystko to z myślą o mieszkańcach miejscowości, którzy wnioskowali o podniesienie bezpieczeństwa przy tym ważnym szlaku komunikacyjnym, którym codziennie porusza się tysiące pojazdów. Ważne, że prace udało się zrealizować jeszcze przed pełnym rozpoczęciem okresu zimowego.

Życzenia, wspomnienia i praca miedziowych górników – od Barbórki do Barbórki [VIDEO]

Poprzedni artykuł

42. Turniej Barbórkowy w Podnoszeniu Ciężarów – w niedzielę do obejrzenia online

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like