Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych wyłonił realizatora i podpisał umowę na dokończenie inwestycji w Sieroszowicach. Bezpieczeństwo mieszkańców tej miejscowości położonej w gminie Radwanice podniesie bez wątpienia wyniesione przejście dla pieszych, które zmusi kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

Jak podkreśla starosta polkowicki Kamil Ciupak podchodzimy kompleksowo do realizowanych przez nas działań. Dlatego dzięki dobrej współpracy z samorządem gminnym uda nam się, jeszcze w tym roku, zrealizować wszystkie zamierzone cele w tej miejscowości.

W czerwcu tego roku wykonany został pierwszy etap prac, który obejmował budowę ponad 1 km chodnika, częściowe poszerzenie jezdni, a na odcinku ok. 1,5 km zamontowanie oświetlenia drogowego. Dodatkowo przebudowano odwodnienie, częściowo wyremontowano rowy i wykonano kanalizację deszczową. Na ten cel środki pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych. O tej inwestycji informowaliśmy w naszym portalu.

Było to ok. 1 mln zł, a ponad 700 ty. zł to wsparcie z Gminy Radwanice – informuje starosta polkowicki i podkreśla, że teraz wchodzimy w kolejny etap prac w Sieroszowicach. Zadanie obejmuje budowę chodnika (ok. 300 mkw.), zatoki autobusowej (ok. 85 mkw.), wyniesionego przejścia dla pieszych, dwóch zjazdów oraz poszerzenie istniejącego chodnika. Prace mają być ukończone do połowy grudnia br. Tu także inwestycję finansowo wspiera gmina Radwanice kwotą ok. 65 tys. zł.

Jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności i warunki drogowe są bardzo niekorzystne. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac.

„Wszystko idzie wytyczonym torem i mam nadzieję, że tak zostanie” – mówi Tadeusz Kielan – wójt gminy Lubin

Poprzedni artykuł

Pracownicze Plany Kapitałowe – dlaczego warto zostać? [VIDEO]

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] inwestycji w Sieroszowicach, której przebieg relacjonowaliśmy w naszym portalu, zrobiło się jaśniej, powstało nowe oświetlenie drogowe, chodniki, zjazdy do posesji, […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like