W Muzeum Miedzi od początku funkcjonowania placówki gromadzone były dawne i współczesne widoki Legnicy wykonane w różnych technikach graficznych i malarskich. Aktualnie zbiór liczy około 200 prac powstałych w okresie od końca XVI wieku po czasy współczesne, z czego blisko 80 przypada na okres przed 1945 roku.

Potrzeba podsumowania dorobku w zakresie gromadzenia sztuki inspirowanej miejską przestrzenią Legnicy oraz chęć pokazania tego wyjątkowego zbioru sprawiła, iż w 2012 roku, w ramach wystawy zatytułowanej „Legnica. Obraz miasta w sztuce współczesnej” przedstawiona została część kolekcji obejmująca prace powstałe po 1945 roku.

Obecna wystawa ikonografii Legnicy od końca XVI w. do II wojny światowej stanowi jej oczywiste dopełnienie. Muzeum Miedzi po raz pierwszy udostępnia szerokiej publiczności kolekcję dawnych widoków Legnicy. Ekspozycja składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera uporządkowany chronologicznie zespół panoramicznych wedut Legnicy, druga widoki najważniejszych miejskich budowli.

„Legnica. Obraz miasta w sztuce współczesnej – wystawa dostępna do 31 grudnia 2020 – Akademia Rycerska (ul. Chojnowska 2) – Legnica

Dolnośląski Klaster Edukacyjny poszerza się – kolejna legnicka szkoła włączyła się w innowacyjną formułę współpracy

Poprzedni artykuł

Miasto, w którym zatrzymał się czas – film o frustracji jego mieszkańców

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like