Policja została wezwana do interwencji w sprawie awantury domowej w jednym z mieszkań na osiedlu „Przylesie” w Lubinie. Pod wskazany przez zgłaszającego adres udał się patrol wydziału prewencji.

Policjanci zastali nietrzeźwego mężczyznę i jego partnerkę, która oświadczyła, że przemoc w ich rodzinie trwa już od kilku miesięcy czasu. Według oświadczenia kobiety, 38-latek, będąc pod wpływem alkoholu, jest agresywny i wszczyna awantury. Znęca się psychicznie i fizycznie poprzez m.in.  popychanie, szarpanie, poniżanie.

W trakcie interwencji funkcjonariuszy mężczyzna był bardzo pobudzony, agresywny, krzyczał w obecności funkcjonariuszy na swoją partnerkę. Policjanci ustalili, że najpierw groził kobiecie w jej miejscu pracy, a kiedy wróciła do domu, wszczął awanturę w mieszkaniu. Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny, został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zebrane przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną. Na wniosek lubińskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Lubin

Ferie zimowe w Rudnej już za nami

Poprzedni artykuł

Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia docenione – ZG Polkowice – Sieroszowice” laureatem nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: