Zimowe szaleństwo na snow tubing oraz wizyta w Western City w Karpaczu, aktywne wizyty w parkach rozrywki w Legnicy, Wrocławiu i Lesznie, lodowisko, turnieje sportowe, kino, disco wrotki, Miejska Dżungla, spektakl teatralny, turniej Fifa, eksperymenty, VR, animacje piratów, a nawet spotkanie z alpakami — to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na dzieci i młodzież z gminy Rudna podczas ferii 2020.

Ofercie Chobieńskiego Ośrodka Kultury towarzyszył sportowy duch i bezpieczne zasady fair play. Wizyty na rudnowskim basenie pokazały, że szaleństwa wodne to nie tylko domena letnich dni, zimą również dzieci lubią ćwiczyć pływanie.

Następnym etapem aktywnych ferii były turnieje sportowe przeprowadzone we wszystkich świetlicach Chobieńskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy turniejów rywalizowali ze sobą na torze przeszkód oraz grą w kręgle. Zacięta walka przebiegała grze w piłkarzyki stołowe, cymbergaj i bilardzie, gdzie liczyło się taktyczne rozpracowanie przeciwnika i bardzo ważna gra w zespole.

Dużo radości i emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy przyniósł wszystkim turniej gier planszowych takich jak: Szachy, Mancala, Chińskie warcaby oraz układanie puzzli. Turniej cieszył się popularnością wśród młodszych uczestników, gdzie walka była bardzo zacięta, ale przebiegała wg zasad fair play. W zależności od zainteresowań zawodnicy grali w badmintona, kręcili hula – hop, skakali na skakance. Były również gry i zabawy integrujące uczestników, które sprawiły wszystkim wiele radości. Wszystkim zajęciom i dyscyplinom sportowym towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja oraz kultura sportowa.

Sporo emocji wzbudził wyjazd do Wrocławia do „Powietrznego Miasta Goair”, gdzie na olbrzymiej powierzchni wszyscy korzystali z 20 dmuchanych atrakcji. Sala zabaw Play City w Legnicy to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu dla wszystkich lubiących się bawić. Dzieci korzystały z licznych atrakcji, min. z basenu z tysiącem kulek, przeciskały się przez liczne tunele, zjeżdżały na zjeżdżalniach. Wiele emocji wywoływała jazda gokartami oraz laserowa zabawa w strzelanego.

Powodzeniem cieszyły się również zajęcia kulinarne, podczas których dzieci zapoznawały się z zasadami zdrowego żywienia. Dodatkowej frajdy dostarczył wszystkim wyjazd na lodowisko do Lubina. Amatorzy łyżew poczuli wiatr we włosach i dawali popisy w różnorodnych piruetach, podskokach. Najmłodsi uczestnicy wyprawy pojechali na do kina Helios w Lubinie na bajkę „Bayala i ostatni smok”.

Aby wszyscy uczestnicy mogli kolekcjonować same miłe wspomnienia z oferty ferii 2020, niezbędne było skupienie się na bezpieczeństwie. Dlatego pierwszy dzień ferii w każdej świetlicy CKwR poświęcony był na omówienie, ale też aktywne, wspólne tworzenie zasad bezpieczeństwa na kolorowych plakatach.

Wyskokowa wycieczka do Wrocławia zorganizowana przez CKwR spowodowała wiele uśmiechu i zachwytu wśród jej uczestników. Oprócz szaleństwa w parku trampolin Jump World, podopieczni odwiedzili Miejską dżunglę. Bliskie spotkanie z egzotycznymi okazami takimi jak węże, pająki, jaszczurki, małpki, albo kameleony to naprawdę wielkie przeżycie.

Istnym spełnieniem marzeń była wycieczka do Karpacza! Snow tubing to śnieżny tor z wyciągiem, po którym zjeżdża się na kolorowych pontonach. Słońce i mnóstwo białego puchu to wymarzona pogoda na przednią zabawę w górach. Zanim Karpacz uraczył uczestników wycieczki zimową aurą, spędzili czas na dyskotece… ale nie zwykłej, bo na wrotkach. Disco wrotki w Jeleniej Górze – nowa atrakcja, która zachwyciła, ale też zdrowo wymęczyła dzieciaki.

Do CKwR przy ul. Ścinawskiej 21 przyjechały alpaki. Dyzio i Piórko nie tylko zawładnęli sercami wszystkich odwiedzających, ale też sprawili, że uśmiech nie schodził z twarzy żadnej osoby, a było ich ponad 70!

Wymagający tor przeszkód, sala trampolin, ściany wspinaczkowe, koszykówka, baseny gąbkowe i niesamowici instruktorzy, którzy naprawdę stawali na głowie dla swoich podopiecznych- wszystko w jednym miejscu, Euro Jump w Lesznie. Ta wycieczka była na tyle udana, że chce się tam wracać.

W drugim tygodniu ferii sala CKwR zamieniła się w teatr z prawdziwego zdarzenia. Aktorzy z krakowskiego teatru „Maska” przedstawieniem z morałem udowodnili widzom, że internet i wi-fi to nie wszystko, a nic nie zastąpi obecności drugiego człowieka i pięknego skarbu w postaci przyjaźni. Po spektaklu odbyło się spotkanie z piratami, podczas którego liczne zabawy i konkursy wyłoniły kapitana i kapitankę statku.

„Technologiczne Ferie z CKwR” były ucztą dla małych odkrywców i fanów najnowszych technologii. Okazało się, że ekscytujące eksperymenty chemiczne to nie tylko moc zabawy, ale też spora dawka nauki. Wirtualna Rzeczywistość, która może zabrać w dowolne miejsce to niesamowite doświadczenie. Wystarczyło założyć specjalne okulary, by przenieść się np. w podwodny świat!

Skupienie i zręczność palców można było poćwiczyć przy tworzeniu kolorowych form z koralików. Turniej Fifa 2020 na PS4 pro wzbudził najwięcej emocji, nie tylko wśród graczy, ale również wśród zaangażowanych kibiców… a to wszystko odbyło się w Rudnej.

W CHOK i CKwR ferie zwieńczyły karnawałowe bale przebierańców. Kolorowe stroje, zabawy i konkursy oraz mnóstwo śmiechu i wspólnych tańców można uznać jako „wisienkę na torcie” tych bogatych w niezapomniane przeżycia, aktywnych i kreatywnych ferii w gminie Rudna.

Obecna formuła Rad Osiedlowych się wyczerpała?

Poprzedni artykuł

Damski bokser trafił za kratki – przemoc nie może być tolerowana

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: