Zawsze podkreślam, że za sukcesem KGHM stoją przede wszystkim fantastyczni ludzie. Ich wiedza, zaangażowanie i profesjonalizm budują naszą markę – rozpoznawalną i cenioną na całym świecie. Cieszę się, że związki zawodowe zauważają nasze działania i premiują je takimi wyróżnieniami. Bardzo za to dziękuję i zapewniam, że nasza partnerska relacja ma solidne fundamenty i będzie się dalej rozwijać – takimi słowami prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński podsumował przyznanie Zakładowi Górniczemu Polkowice – Sieroszowice nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Gala XII edycji konkursu, organizowanego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez NSZZ „Solidarność”, odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nagrodę odebrał Mirosław Wyrwa – dyrektor naczelny oddziału ZG Polkowice – Sieroszowice. Celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

Oddział KGHM Polkowice – Sieroszowice to nowoczesny i bardzo dobrze zorganizowany zakład górniczy. Wydobycie trwa tam od 1968 roku. Drogą do dalszego rozwoju oddziału jest, opisywane już w naszym portalu, zagospodarowanie bogatego złoża w przyległym obszarze Głogów Głęboki – Przemysłowy i wykorzystanie zasobów soli kamiennej. Biorąc pod uwagę wielkość zasobów rudy miedzi tam występujących, jego udostępnienie stanowi obecnie największy głębinowy projekt górniczy w Europie.

KGHM Polska Miedź S.A. zatrudnia ponad 18 tys. osób, a cała Grupa Kapitałowa ponad 34 tys. Firma jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Dla Zarządu KGHM priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Zatrudnieni w firmie mogą m.in. przystąpić do opłacanej przez KGHM abonamentowej opieki medycznej. Spółka prowadzi też liczne programy prozdrowotne i prospołeczne. Od 2019 roku pracownicy KGHM mogą bezpłatnie korzystać z dwóch platform językowych i uczyć się lub doskonalić znajomość języków obcych.

Z badań przeprowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową nad monokulturą przemysłową wynika, że dla 81% mieszkańców Zagłębia Miedziowego KGHM to najważniejszy pracodawca w regionie, a 84% uznało firmę za atrakcyjnego pracodawcę. Pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. w niemal 85% deklarują zadowolenie z obecnej pracy.

Damski bokser trafił za kratki – przemoc nie może być tolerowana

Poprzedni artykuł

Trzeba być ostrożnym i przestrzegać zasad higieny – nie ma powodu do paniki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: