Na realizację dwóch projektów – „Zróbmy TEATR” oraz „Upcykling – wyższa forma kultury” Centrum Kultury w Polkowicach otrzymało 128 tysięcy złotych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Edukacja Kulturalna 2021. Odrębne wsparcie trafi również do Fundacji Kulturolubni.

Projekt „Zróbmy TEATR” zakłada stworzenie plenerowego widowiska teatralnego z aktywnym uczestnictwem mieszkańców, czyli tzw. teatr ze społecznością. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie, zrealizowane w efekcie pracy warsztatowej profesjonalistów oraz amatorów. Spektakl wyreżyseruje Jacek Głomb, uznany w Polsce reżyser, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, a tematem przewodnim przedstawienia będzie repatriacja, która znacząco wpłynęła na obecny “wygląd” naszego regionu.

„Upcykling – wyższa forma kultury” to z kolei projekt proekologiczny, którego celem jest aktywizacja twórcza dzieci i dorosłych z terenów wiejskich i miejskich gminy Polkowice. Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Mieszkańcy Polkowic w ramach tego projektu będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych oraz w tworzeniu plenerowych instalacji.

Od zeszłego roku aktywnie pozyskujemy zewnętrze środki na realizację nowych projektów. Tym razem w ramach naboru do programu Edukacja Kulturalna 2021 złożyliśmy dwa wnioski i oba dostały dofinansowanie, co uważam za ogromny sukces, tym bardziej, że są to pomysły naszych pracowników. Mam nadzieję, że spodobają się polkowiczanom – mówi dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach Bogusław Godlewski.

Dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł – także w programie Edukacja Kulturalna 2021 – otrzymała Fundacja Kulturolubni, która we współpracy z Centrum Kultury zrealizuje projekt o nazwie „Niech żyje bal! – Senior w Centrum” skierowany do osób w wieku 60+ z terenu gminy Polkowice. Projekt będzie składał się z cyklu spotkań i warsztatów (rękodzielniczych, kulinarnych, tanecznych itp.), których celem będzie organizacja balu przez jego uczestników.

Celem naszego projektu jest włączenie polkowickich seniorów w tworzenie lokalnej kultury. Chcemy, by była to dla nich nie tylko rozrywka, ale również okazja do podniesienia kompetencji w wielu różnych dziedzinach – mówi jeden z założycieli Fundacji Kulturolubni Daniel Horoszczak.

W programie Edukacja Kulturalna 2021 rozpatrzono przeszło 1600 wniosków z całej Polski. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i piszemy kolejne wnioski, bo pomysłów nam nie brakuje – podsumowuje szef polkowickiej instytucji kultury.

Czy starszy, czy młodszy – kary nie unikną

Poprzedni artykuł

Lekcja (nie)skuteczności. Lechia Gdańsk 3:1 Zagłębie Lubin

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like