W ramach współpracy między Legnickim Centrum Kultury i Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury w Akademii Rycerskiej pojawiła się wystawa będąca podsumowaniem 56. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.

Bolesławieckie Święto Ceramiki jest imprezą, która od wielu lat odbywa się w mieście będącym najważniejszym ośrodkiem artystycznym polskiej ceramiki. To wydarzenie o wieloletnich tradycjach i ogromnym potencjale twórczym przyciągające wielu znakomitych artystów zajmujących się tą trudną, ale niezwykle atrakcyjną i oryginalną, formą sztuki.

Ze względu na pandemię koronawirusa w zeszłorocznym plenerze nie mogli wziąć udziału ceramicy „z zewnątrz”, więc do udziału zostało zaproszonych dziesięcioro niezwykle utalentowanych rodzimych artystów: Janina Bany-Kozłowska, Joanna Brudzińska, Jacek Opała, Marek Zyga, Joanna Mysłek-Michnowska, Barbara Bednarowicz, Edyta Orlińska, Mariusz Ochocki, Martyna Izabela Woźnica-Chrostek, Barbara Kozłowska-Trojnar oraz Marta Małoszyc. Mimo trudnych warunków trwający miesiąc plener zaowocował niezwykłymi i efektownymi pracami.

O kunszcie tych prac będzie można się przekonać umawiając się w sekretariacie LCK-u na indywidualne zwiedzanie. Prace powstałe podczas pleneru zobaczyć można w Akademii Rycerskiej w godz. 9:00 –15:30 po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel.: 767233700 Wystawa dostępna jest również online na YouTubie Legnickiego Centrum Kultury.

56. Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu 2020 – wystawa w Legnicy – Akademia Rycerska – Legnica – ekspozycja dostępna do 5 lipca 2021 r.

Gry w kolorach miedzi – znamy zwycięzców konkursu na 60-lecie KGHM

Poprzedni artykuł

Opowieść o człowieku, który wiele razy mógł wybrać ciemną drogę – Lech Dyblik w balladach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like