Zostań miedzianym królem, zamieszkaj na miedzianej wyspie albo uratuj ludzkość i inwestuj w miedź – znamy zwycięzców rywalizacji na najlepszą grę związaną z czerwonym metalem.

Prawie 200 twórców gier z całej Polski wzięło udział w konkursie Miedź Jam zorganizowanym z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. Konkurs dobitnie pokazał nie tylko, że przyszłość jest z miedzi, ale również, że przyszłość należy do zaangażowanych, zdolnych ludzi. Powstały niezwykle ciekawe propozycje gier, które pokazują jak ciekawym i ważnym surowcem jest miedź. Cieszę się, że ten metal był inspiracją dla młodych twórców. Wierzę, że przyszłość polskiej branży gier na stale zwiąże się z takimi inicjatywami jak Miedź Jam – powiedział prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

  1. miejsce – zespół Joyhop z grą „W grocie miedzianego króla”– jest to klimatyczna gra, w której uczestnik wciela się w postać Miedziobrodego – krasnolud musi obudzić Króla i uratować przyszłość swojego ludu. Na graczy czeka podróż w głębiny jaskini, zablokowane przejścia i duchy broniące podziemnych bogactw.
  2. miejsce – zespół Drunken Dwarver z grą „Ostatnia Miedzieja”– gracz zarządza kosmicznym ośrodkiem badawczym, którego celem jest wydobywanie i wysyłanie miedzi na Ziemię. Gra skupiona jest na odpowiednim zarządzaniu surowcami, inwestowaniu w różne gałęzie przemysłu i budowaniu nowych konstrukcji.
  3. miejsce – zespół XCVZXC z grą „Miedziana wyspa” – gra to postapokaliptyczna strategia ekonomiczna, w której światu nie udało się zapobiec globalnemu ociepleniu. Ludzie schronili się na szczycie góry, w której znajduje się kopalnia miedzi. Celem gracza jest zbudowanie arki i ucieczka z wyspy, która powoli zanurza się w oceanie.

W kategorii gry przeglądarkowej zwyciężył zespół Precle z grą „Miedziopolis” – to dynamiczna gra akcji, w której gracz wydobywa surowce, pokonuje stwory i rozbudowuje miasto przyszłości. Nagrodą za pierwsze miejsce było 10 tys. zł, za drugie miejsce – 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. zł. Nagroda specjalna, dla najlepszej gry przeglądarkowej, wyniosła 10 tys. zł.

  • Od czerwca, wszystkie gry będą dostępne za darmo w serwisie GamePlanet, a najlepsze tytuły będą dodatkowo promowane.
  • Głównym organizatorem wydarzenia i sponsorem nagród był KGHM. Patronem głównym Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu a partnerami gamejamu, byli również: better. gaming agency, GamePlanet, Game Industry Conference.
  • Patronami medialnymi byli: Komputer Świat, PolskiGamedev.pl, EsportMania.pl.
  • Zapraszamy do obejrzenia filmików promujących zwycięskie gry i uczestników wydarzenia na stronie internetowej miedzjam.pl 

BDO nie dla rolników

Poprzedni artykuł

Ceramiczna kreatywność z Bolesławca – poplenerowa wystawa w Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like