Autorski koncert jest opowieścią o człowieku, który wiele razy mógł wybrać ciemną drogę, kuszony przez środowisko „artystyczne” najpierw w liceum, później na deskach teatru i planie filmowym.

Swój program artystyczny zaprezentuje Państwu Lech Dyblik – aktor znany z takich produkcji jak: „Świat według Kiepskich”, „Druga szansa” czy „Wołyń”. Występ niejednokrotnie zaskoczy nas szczerością i jest niejako spowiedzią artysty. Na recital Artysty złożą się rosyjskie ballady.

Lech Dyblik – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz. Urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym „Noc poślubna w biały dzień” w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces” i „Wiedźmin”. Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”.

Wydarzenie adresowane jest do seniorów (60+). Bezpłatne wejściówki można odbierać w Galerii „Rynek 26”. Projekt dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Koncert odbywać się będzie z zachowaniem obowiązujących procedur sanitarnych. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.

Recital Lecha Dyblika – bezpłatny koncert profilaktyczny w ramach programu „Kultura jest alternatywą” – środa – 9 czerwca 2021 r. – godz. 18:00 – Kino (ul. Dąbrowskiego 1) – Polkowice

Ceramiczna kreatywność z Bolesławca – poplenerowa wystawa w Legnicy

Poprzedni artykuł

Ona i On spotykają się w parku – a więc „Ławeczka”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like