• Chojnowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który włamał się do urządzenia transformatorowego znajdującego się na szlaku kolejowym.

Mężczyzna usiłował zabrać z jego wnętrza 8 sztuk akumulatorów, jednak jego plany pokrzyżował interweniujący patrol Straży Ochrony Kolei. Kiedy włamywacz zauważył zbliżających się funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i podjął ucieczkę. Po przejechaniu kilkunastu metrów został ujęty i przekazany w ręce policjantów.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu śledczy przedstawili zatrzymanemu, nie jeden, a dwa zarzuty dokonania włamania do kontenerów samoczynnej blokady liniowej i kradzieży zasilających akumulatorów z ich wnętrza. W wyniku przestępczego działania 28-latka powstały straty na kwotę niemal 15 tys. zł. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • W godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonali kontroli kierującego samochodem osobowym. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu.

Kiedy przeprowadzili badanie okazało się, że 52-latek prowadził samochód na podwójnym gazie, a wynik wskazał niemal 2 promile. Niestety kierujący był na tyle nieodpowiedzialny, że wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień i orzeczenia o zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Legniczanin nie dostosował się do orzeczenia Sądu Rejonowego w Legnicy w związku z czym, za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu jakiegokolwiek alkoholu! Upewnij się, że jesteś całkowicie trzeźwy i przyjdź do najbliższej jednostki policji, aby się bezpłatnie przebadać. Jeśli jesteśmy świadkami sytuacji, w której osoba nietrzeźwa usiłuje prowadzić pojazd, powinniśmy niezwłocznie powiadomić policję i w miarę możliwości uniemożliwić jazdę takiej osobie. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo!

Poprzez: KMP Legnica

Konserwator zabytków o pałacowej sali

Poprzedni artykuł

Trzecie z rzędu zwycięstwo Miedziowych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like