Wczoraj w samo południe chór Madrygał zaintonował z Sali Królewskiej Mazurka Dąbrowskiego. Prowadzona z występu transmisja online zachęcała legniczan do wspólnego odśpiewania w tym samym czasie hymnu Polski.

Zwykle w tym szczególnym dniu spotykaliśmy się w legnickim Rynku, by ciesząc się swoją obecnością razem obchodzić Święto Niepodległości. Rozwijaliśmy wspólnie flagę Polski, słuchaliśmy patriotycznych pieśni, pisaliśmy życzenia dla naszej Ojczyzny, oglądaliśmy ciekawe występy i inscenizacje. Niestety, w tym roku nie możemy być razem „na żywo”, ale możemy podkreślić nasze przywiązanie do Polski przez przyłączenie się do wspólnego śpiewania hymnu w sieci. Polska niepodległa to wyjątkowa wartość. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie tak ważne jest podkreślanie łączącej nas, Polaków, więzi – mówił tuż przed południem do legniczan prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który życząc wszystkim zdrowia prosił: Uważajcie na siebie!

Transmisja z tego niezwyczajnego świątecznego wydarzenia dostępna była m.in. na facebookowych kanałach miasta Legnica i Legnickiego Centrum Kultury.

LCK przygotowało też na swoim kanale You Tube specjalny reportaż związany ze Narodowym Świętem Niepodległości obchodami tego wyjątkowego dnia.

Polki mają 17 par butów, Polacy 7 par – taka jest średnia krajowa według badania zleconego przez Grupę CCC

Poprzedni artykuł

Pomnik Marszałka stoi dzięki społecznikom – a wielka fala jest burzą w szklance wody [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like