Zatrzymany złodziej z łupem, to efekt wnikliwej pracy operacyjnej chojnowskich funkcjonariuszy zajmujących się kradzieżami dokonywanymi przez pracowników w zatrudniających ich firmach.

Kryminalni Komisariatu Policji w Chojnowie trafnie wytypowali i zatrzymali 31-latka, który od blisko trzech miesięcy dokonywał kradzieży w zatrudniającej go firmie na terenie powiatu. Łupem mężczyzny padł sprzęt elektroniczny taki jak baterie zewnętrzne, dyski twarde, słuchawki i głośniki, a także kosmetyki i zegarki oraz biżuteria.

Sprawca usłyszał łącznie 25 zarzutów dokonania kradzieży. Łączna suma strat poniesionych w wyniku przestępczego działania, jaką poniosła firma, to kwota niemal 39 tys. zł. Upór i wytrwałość funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia o wartości blisko 37 tys. zł. Dzięki zaangażowaniu policjantów proceder został przerwany, a właściciele firmy będą bacznie przyglądać się zatrudnionym pracownikom. Mężczyzna usłyszał 25 zarzutów za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny sukces funkcjonariuszy zajmujących się nieuczciwymi osobami, które za dodatkowe źródło dochodu, obrały sobie kradzieże asortymentu oferowanego przez przedsiębiorstwa prosperujące na terenie miasta i powiatu. Efektem działań jest siódma zatrzymana osoba działająca na szkodę swojej firmy, której za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż kupowanie przedmiotów nieznanego pochodzenia, szczególnie o znacznie obniżonej cenie, powinno wzbudzić podejrzenie, że proponowany towar może pochodzić z przestępstwa. Jednocześnie przypominamy, że jeśli ktoś przyjmuje albo pomaga w ukrywaniu rzeczy, o których na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że zostały uzyskane za pomocą czynu zabronionego, popełnia przestępstwo nieumyślne, które również jest karalne.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Dzieci mają głos… w sprawie pandemii

Poprzedni artykuł

Nowe studia podyplomowe – Executive Master Business of Administration – w PWSZ im. Witelona

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like