Mieszkańcy Głogowa od 15 maja mogą ponownie korzystać z tężni solankowej, która znajduje się w Parku Słonecznym przy ul. Keplera. Tężnia czynna jest codziennie w godzinach od 7:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 21:00.

Budowla ma trzy metry wysokości i 10 metrów długości. Wykonana jest z drewna sosnowego impregnowanego oraz witek brzozowych. Tężnia solankowa podzielona jest na dwa moduły, każdy o długości pięciu metrów. Moduły są wyposażone w zbiorniki na solankę o pojemności 500 litrów, pompę o wydajności 3800 l/h oraz 10 halogenów LED oświetlających budowlę, które uruchamia czujnik zmierzchowy. Inwestycja została sfinansowana z budżetu miasta, a jej koszt to około 190 000 zł.

– Aerozol, który wytwarzany jest z roztworu solanki, dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jego działanie z pewnością docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych, ponieważ rozrzedza śluz. Na tego typu problemy skutecznie działa również brom – rozszerza oskrzela, a wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne – informuje Urząd Miejski w Głogowie.

Jak się dowiedzieliśmy około 60 minut pobytu przy tężni odpowiada trzem dniom pobytu nad morzem.

Alergia na pyłki – są sposoby na łzawiące i szczypiące oczy

Poprzedni artykuł

W gminie Polkowice stawiają na czyste powietrze

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like