Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin niedawno obchodziło 30. rocznicę zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski. Świętowanie jubileuszu było okazją do ponownego spotkania dawnych reprezentantów klubu z trenerem i dyrektorem sportowym.

Wydarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę, 17 lipca, na stadionie Miedziowych. Romuald Kujawa, który odpowiadał za organizację przedsięwzięcia podkreślał, że z niektórymi kolegami nie widział się prawie przez te 30 lat od zdobycia mistrzostwa. Eugeniusz Ptak, zdobywca pierwszej bramki w ekstraklasie dla Zagłębia Lubin, przemierzył niemal 800 km, żeby spotkać się z członkami swojej byłej drużyny.

– To ważny i istotny temat dla klubu. Dzięki takim spotkaniom przenosimy się do lat ubiegłych, mogąc poznać uczestników tamtych wydarzeń na żywo. To historia, którą trzeba pamiętać i doceniać. To czas do wspomnień o wydarzeniach tak ważnych dla klubu. To przecież pierwsze mistrzostwo Polski i trenerzy oraz piłkarze, którzy na żywo przeżywają jeszcze raz te sukcesy. Istotne jest też, aby wszyscy, którzy kiedyś pracowali w Klubie oraz grali dla niego, czuli się związani z nim dalej i tworzyli jedną rodzinę o miedziowej tożsamości. Szacunek i pamięć dla nich zostanie dla przyszłych pokoleń. Takie spotkania powinny wejść w stały kalendarz klubu, być ważnym elementem budowania tożsamości oraz tradycji tego klubu i tej społeczności – komentuje Artur Jankowski, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Fot. Mariusz Babicz/Zagłębie Lubin S.A.

Sara Hass
Fot. Mariusz Babicz/Zagłębie Lubin S.A.

 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mózgu

Poprzedni artykuł

Dotacje dla kół gospodyń wiejskich za promowanie szczepień przeciw COVID-19 – Nabór wniosków od 23 lipca

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like