Fot. KGHM

Większą efektywność energetyczną pieca zawiesinowego zakłada projekt młodych programistów – zwycięzców organizowanego przez KGHM hackathonu Cu Valley Hack. Miedziowy koncern właśnie rozpoczął wdrażanie innowacyjnego rozwiązania w Hucie Miedzi Głogów. Nadzorem pracy programistów oraz jakością i bezpieczeństwem projektu zajmuje się  KGHM Centrum Analityki, spółka z Grupy Kapitałowej KGHM koordynująca cyfrowe rozwiązania Polskiej Miedzi.

 – Nie zwlekamy z dobrymi projektami. Gdy widzimy potencjał i konkretny efekt biznesowy zabieramy się do pracy. Wiemy, że suma drobnych, ale dobrych rozwiązań przekłada się na lepszy wynik. Tak budujemy naszą efektywność i innowacyjność. Zorganizowaliśmy hackathon Cu Valley Hack, bo jesteśmy otwarci na nowe pomysły i szukamy innowacji. Ale największym sukcesem jest to, że nie odkładamy tych pomysłów na półkę, tylko wdrażamy i wykorzystujemy w działaniu – mówi Adam Bugajczuk, wiceprezes zarządu ds. rozwoju KGHM.

 

Jak podaje KGHM zastosowanie zwycięskiego rozwiązania może przynieść konkretny efekt – ustabilizowanie strat ciepła w trakcie procesu w piecu zawiesinowym zoptymalizuje ilość przetapianej mieszaniny koncentratu miedzi. Efektem wdrożenia algorytmu będzie nie tylko większa efektywność procesu, ale także jego automatyzacja na podstawie danych. System będzie autonomicznie dobierał parametry zmiennych regulowanych. Odciąży to pracę wielu osób zaangażowanych w nadzór nad działaniem pieca zawiesinowego.

– CuValley Hack to hackathon zorganizowany przez KGHM Polska Miedź S.A. w czerwcu tego roku. W ramach rozwijającej się Doliny Miedziowej swoje rozwiązania zgłosiło wówczas blisko 300 uczestników. Pula nagród finansowych sięgała 100 000 PLN, a  pierwszy ze zwycięskich projektów właśnie trafił do oddziału KGHM – informuje Zespół Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

 

Głogów: Znasz samotnego seniora, który potrzebuje wsparcia? Powiadom urzędników!

Poprzedni artykuł

Z myślą o osobach słabosłyszących – Pętla indukcyjna w kancelarii Urzędu Gminy Polkowice

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like