Fot. UG Polkowice

 W kancelarii Urzędu Gminy Polkowice zamontowano system wspomagania słuchu dla osób korzystających z aparatów lub implantów słuchowych, czyli tzw. pętlę indukcyjną. Urządzenie sfinansowano w ramach projektu „Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim”.

– Większy komfort słyszenia oraz jakość odbieranych dźwięków, a co za tym idzie, poprawa komunikacji na linii urzędnik-petent. A w efekcie – szybsze i sprawniejsze załatwienie sprawy. To główne zalety pętli indukcyjnej, którą zamontowano w ratuszowej kancelarii – miejscu, do którego kieruje się większość mieszkańców, by załatwić sprawy w polkowickim urzędzie gminy – informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice.

Aby osoba słabosłysząca mogła odbierać sygnał dźwiękowy z pętli indukcyjnej musi korzystać z aparatu słuchowego lub implantu słuchowego posiadającego cewkę indukcyjną.

– Kiedy taka osoba znajdzie się wewnątrz naszej kancelarii, przy obszarze zaznaczonym naklejką na szybie, powinna usłyszeć czysty sygnał dźwiękowy, pozbawiony zakłóceń i szumów – wyjaśnia Mateusz Czarnecki, koordynator do spraw dostępności UG Polkowice.

Z hackathonu do huty – KGHM wdraża zwycięski projekt

Poprzedni artykuł

Himalaje i muzyka na Mikołajki w głogowskiej bibliotece

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like