Początkiem maja br. rozpoczęła się wymiana przyłączy wodociągowych w Gawronach. W ramach zadania wykonawca wymienia stare stalowe przyłącza wodociągowe na nowe rury doprowadzające wodę do 23 gospodarstw domowych.

Podczas prac na jaw wyszedł fakt, iż materiał w przypadku tej inwestycji rury zamontowane w 1988 r. nie odpowiadają tym naniesionym na mapach. Rury znajdujące się w ziemi mają, aż czterokrotnie mniejszą średnicę od zaplanowanych w dokumentacji technicznej. Mieszkańcy miejscowości zastanawiają się jak mogło dojść do takiej sytuacji.  Sieć wodociągowa powinna być wykonana precyzyjnie co pozwala na swobodną i wystarczającą dostawę wody do urządzeń znajdujących się w naszych domach, a co ważniejsze powinna przebiegać zgodnie z wytycznymi zawartymi w danym projekcie, w którym określana jest trasa, średnica, materiał wraz z uwzględnieniem jego rodzaju.  W przypadku Gawron zamontowane rury, bo o nich ciągle mowa nie spełniają w 100% swojego zadania. Demontowany materiał posiada całkiem inną średnicę niż wg dokumentacji posiadać powinien.

Mieszkańcy Gawron zachodzą w głowę, gdzie i przez kogo został popełniony błąd? Czy inwentaryzacja powykonawcza, czyli nanoszenie rur i ich średnicy na mapę techniczną przez geodetę wykonana została poprawnie? Czy może zamontowane rury pod upływem lat skurczyły się do rozmiarów nie spełniających odpowiednich warunków dla przepływu i sprawności dostawy wody…

Jest nowa wiceburmistrz Polkowic do spraw społecznych

Poprzedni artykuł

Wszystkie dzieci są nasze – niektóre potrafią jednak uczynić rodzicom piekło na ziemi

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: