Zdemolował mieszkanie, groził rodzicom, znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Był bardzo agresywny również w stosunku do interweniujących policjantów.

Całe zdarzenie zaczęło się od informacji o nietrzeźwym mężczyźnie, który jest bardzo agresywny i przebywa w mieszkaniu swoich rodziców. Jak ustalił funkcjonariusz, podejrzany ma zakaz kontaktowania i zbliżania się do matki i ojca, a także nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol wydziału prewencji i dzielnicowi lubińskiej komendy.

Funkcjonariusze zastali wystraszone małżeństwo i zdemolowane mieszkanie. Uszkodzone były drzwi wejściowe i rozbite szkło. Jak ustalili policjanci, syn zgłaszających przyszedł do ich domu. Był nietrzeźwy i bardzo agresywny. 27-latek również był bardzo agresywny w stosunku do mundurowych. Nie wykonywał poleceń, był pobudzony, używał wulgaryzmów w stosunku do funkcjonariuszy. Podczas próby obezwładnienia sprawcy, mężczyzna stawiał opór, kopał i próbował się wyrwać.

Jak ustalili policjanci, w tej rodzinie tej bardzo często dochodziło do ataków syna na rodziców. Zazwyczaj mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Młody mężczyzna znęcał się nad matką i ojcem fizycznie i psychicznie, wyzywał rodziców słowami wulgarnymi i obraźliwymi. Krytykował poniżał, ośmieszał, a dodatkowo groził pobiciem i pozbawieniem życia. Grożąc używał przemocy fizycznej, a także niszczył sprzęty gospodarstwa domowego. Zrozpaczone małżeństwo w końcu poprosiło o pomoc policjantów.

Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, a na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się na osobami najbliższymi, agresorowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzez: KPP Lubin

Wymiana przyłączy w Gawronach

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Łukasz Puźniecki: „Czasem polityka wkrada się we współpracę rządu z samorządem” [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: