Małymi krokami wracamy do normalności, więc z pewnością wzrośnie zapotrzebowanie na miejsce, w których będzie można aktywnie spędzać czas i odzyskiwać formę fizyczną po wielu tygodniach ograniczeń epidemicznych.

Naprzeciw takim właśnie potrzebom wychodzi samorząd gminy Żukowice. Wkrótce powstać mają dwie siłownie zewnętrzne – jedna w miejscowości Słone, druga w Nielubi. Dzięki współpracy urzędu i miejscowych firmy wykonane zostaną podbudowy pod siłownie zewnętrzne, natomiast gmina zakupi i zainstaluje urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

W Słonem siłownię tworzyć będzie zestaw: prasa nożna, biegacz, wioślarz, orbitrek, drabinka, ławka skośna oraz motyl i siłownia będzie zlokalizowana obok już istniejącego placu zabaw i boiska. W Nielubi siłownia powstanie przy boisku szkolnym i będą ją tworzyć: orbitrek, prasa nożna, wioślarz, biegacz, motyl, twister. Wartość urządzeń wynosi ok. 50 tys. zł. Przygotowanie terenu i montaż urządzeń zaplanowane są na przełom maja i czerwca br.

W najbliższym czasie w Naszej Gminie po raz kolejny ich przybędzie. Miesiąc temu Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na realizację 4 siłowni w m. Czerna, Dobrzejowice, Glinica i Szczepów. Teraz dzięki współpracy z innymi podmiotami, pod koniec czerwca powinno być już ich 6 – dołączy Nielubia i Słone – z satysfakcją informuje wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn. Gmina Żukowice planuje następne podobne inicjatywy w kolejnych latach.

Poprzez: zukowice.pl

Miedziowy potentat ma się dobrze – pierwszy kwartał 2020 podsumowany

Poprzedni artykuł

Polkowicka Aleja Jana Pawła II nabiera wyrazu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: