Miedź Legnica podnosi standardy funkcjonowania klubowej Akademii. Po inwestycjach związanych z ośrodkiem treningowym przy ul. Świerkowej i nowej siedzibie SMS Miedź, przyszła pora na miejsce zakwaterowania szkolących się w klubie graczy.

Od października młodzi piłkarze Miedzi przenieśli się do nowej bursy dla młodzieży! Nowa bursa Miedzi mieści się przy ul. Gliwickiej 6. Wychowankowie Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica mogą w niej w komfortowych warunkach mieszkać, uczyć się i spędzać wolny czas. Do ich dyspozycji pozostaje 30 umeblowanych, przestronnych pokoi z w pełni wyposażonymi łazienkami – wszystko to w znacznie wyższym standardzie, niż w poprzedniej lokalizacji. Zawodnicy na miejscu mają m.in. kuchnię, pokój socjalny oraz pokój nauki. Budynek spełnia wysokie standardy przeciwpożarowe oraz sanitarne.

To kolejny, długo wyczekiwany etap pozytywnych zmian w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Bardzo się cieszę, że nasza młodzież mieszka już w nowej bursie. Dzięki temu komfort ich codziennego życia jest na znacznie wyższym poziomie. To nie koniec zmian infrastrukturalnych w naszej Akademii. Jest już nowa siedziba SMS i nowa siedziba bursy, a wkrótce czekają nas kolejne inwestycje w ośrodku treningowym przy ul. Świerkowej – mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Wojciech Robaszek.

Nad młodymi piłkarzami zakwaterowanymi w bursie czuwają doświadczeni wychowawcy z wieloletnim stażem i wykształceniem pedagogicznym, którzy stale pozostają do dyspozycji młodzieży. W bursie obowiązuje regulamin, ułatwiający utrzymanie w niej ładu i porządku. Mieszkańcy bursy mają zapewnione pełne wyżywienie, a posiłki są konsultowane z dietetykiem, co gwarantuje ich wysoką jakość i walory odżywcze.

Poprzez: biuro prasowe Miedź Legnica

2000 dolnośląskich firm otrzyma wsparcie od samorządu wojewódzkiego – na ten cel przeznaczono ponad 80 mln zł [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Wstrząsów jest coraz mniej – miedziowy koncern za priorytet uznaje bezpieczeństwo górników [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like