Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie mieszkańcom kamienicy, w której wybuch pożar. Wewnątrz budynku, był widoczny ogień i gęsty dym. Funkcjonariusze, bez chwili wahania ruszyli na pomoc i ewakuowali lokatorów.

Około godz. 21:30 funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację o pożarze w jednej z legnickich kamienic. Na zewnątrz budynku był widoczny ogień wydobywający się z jednego z mieszkań. Funkcjonariusze bez chwili wahania natychmiast wbiegli do środka na klatkę schodową i rozpoczęli ewakuację mieszkańców.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ ogień bardzo szybko zaczął rozprzestrzeniał się na pozostałe kondygnacje budynku. Na klatce schodowej panowało silne zadymienie i wysoka temperatura. Z mieszkań policjanci wyprowadzili 8 osób.

Po chwili na miejsce przybyła Państwa Straż Pożarna z Legnicy, która pozostałe osoby ewakuowała przy użyciu drabiny mechanicznej. Łącznie ewakuowano 15 osób z kamienicy. Wszyscy lokatorzy zostali umieszczeni w podstawionym autobusie zadysponowanym przez dyżurnego Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy. Budynek, w którym doszło do pożaru, został wyłączony z użytku.

Dzięki natychmiastowej i właściwej ocenie sytuacji policjanci, ryzykując własne życie, uratowali mieszkańców kamienicy przed tragedią.

Poprzez: KMP Legnica

Nowy sprzęt trafi do szkół

Poprzedni artykuł

Różne opinie w polskiej delegacji w Komitecie Regionów w sprawie weta do unijnego budżetu – EPL: „Oświadczenie polskiej delegacji nie wypracowane w formie jednogłośnego poparcia” – EKR: „Historia weta jest znana, nie jesteśmy pierwszym krajem, który je stosuje”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like