Dwie szkoły podstawowe w gminie Polkowice otrzymały dotacje na zakup interaktywnych monitorów dotykowych, w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

Do programu przystąpiły Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, które nie brały udziału w poprzednich edycjach. Każda z nich wnioskowała o 17 500 zł. W sumie, gmina Polkowice, jako organ prowadzący te placówki, złożyła do wojewody wniosek opiewający na 35 tys. zł (z czego wysokość dofinansowania to 28 tys. zł, a 7 tys. zł – to wkład własny).

To kolejne działanie mające na celu doposażenie naszych placówek w nowoczesny sprzęt służący podnoszeniu efektywności kształcenia. Każda ze szkół zaplanowała kupno dwóch interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej minimum 65 cali – mówi zastępca burmistrza ds. społecznych Ewa Kowalik.

„Aktywna tablica” to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Realizowany był w latach 2017-2019. W tym roku ogłoszono jego kontynuację na lata 2020 – 2024. Program finansowany jest w 80 procentach z budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkoły.

Wyniki testów PCR gotowe są już w ciągu 39 minut – pojazd diagnostyczny do wykonywania testów koronawirusa [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Wielki ogień i było bardzo groźnie – wszyscy uratowani

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like