PolkowiceVideo

Warto wiedzieć czym oddychamy – to mobilizuje do troski o czyste powietrze [VIDEO]

0

Zła jakość powietrza – według niektórych szacunków – zabija rocznie 45 tysięcy Polaków. Czysta powietrze jest ważne. Oddychamy nim wszyscy. Powietrze nie ma też granic.

Ze względu na niezbyt niskie temperatury tej zimy oddychamy nieco lepszym powietrzem niż w ubiegłych latach. Jakość powietrza jest ważna i warto ją znać, o co zadbano m.in. w Polkowicach. Mieszkańcy nie tylko poruszają się po gminie w codziennych swoich obowiązkach, ale też aktywnie spędzać czas. Coraz częściej w lasach, parkach czy na bieżniach można spotkać biegaczy. Mieszkańcy lubią też wspólnie i rodzinnie spacerować. Zanim podejmiemy decyzję o kolejnym wybieganiu czy wyjściu z dziećmi na plac zabaw, warto sprawdzić jakość powietrza. Można to zrobić na polkowickiej stronie internetowej (polkowice.eu) lub na wyświetlaczach LED na terenie gminy. Możemy również bezpłatnie wypożyczyć z Urzędu Gminy Polkowice przenośny pyłomierz, o czym informowaliśmy już w naszym portalu.

Ile czujników jakości powietrza znajduje się na terenie Gminy Polkowice? Gdzie, poza witryną w internecie, możemy sprawdzić, czym oddychamy? Jest to możliwe obok budynku straży miejskiej przy ulicy Targowej 11 w Polkowicach. O monitorowanie powietrza w gminie zapytaliśmy Mateusza Czarneckiego z Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich w Urzędzie Gminy Polkowice. Zobacz nasze video.

Polska znajduje się na niechlubnym 29. miejscu w rankingu państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Rząd i samorządy podejmują w kilku ostatnich latach bardzo wiele działań na rzecz zmiany na lepsze. Miejmy nadzieje, że to czym oddychamy będzie nas bardziej ożywiać, niż nas obciążać.

Dariusz Nowakowski

Aqupark to inwestycja w zdrowie i promocję – polkowicki park wodny będzie jak nowy

Poprzedni artykuł

Bioodpady pod ziemię

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: