Władze Legnicy podjęły decyzje o rozbudowie skateparku przy ulicy Cynowej. Obecnie poszukują firmy, która zbuduje minirapę do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i bmx.

Jak się dowiedzieliśmy inwestycja zostanie zrealizowana w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania ofert do 23 czerwca.

Zakres inwestycji obejmuje między innymi wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj minirampy dwupoziomowej o wymiarach 935x854x120/150 w technologii betonowej, ogrodzenia, opaski wokół obiektu i chodnika z kostki betonowej, a także jej odpowiedniego oświetlenia

Jak podkreślają lokalne władze samorządowe legnicki skatepark to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej atrakcyjnych tego rodzaju obiektów w regionie.

– Jest tu betonowy bowl, czyli rampa do jazdy na desce i rolkach oraz różnorodne instalacje. Obiekt jest także przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dwupoziomowy plac skateparku o wymiarach 62×25 metrów jest ogrodzony i oświetlony. Powstał on w 2013 roku – informuje Urząd Miasta Legnicy.

Nowy telefon zaufania i czat dla młodych – pomoc w wychodzeniu kryzysów psychicznych po pandemii

Poprzedni artykuł

Sąsiedzi „Żelaznego Mostu” wyruszą w trasę

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like