Mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z trenerami Nordic Walking. Przez pół roku na terenie pięciu sołectw sąsiadujących ze zbiornikiem odpadów poflotacyjnych KGHM Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego będą organizować marsze z popularnymi kijkami.

„Sąsiedzi Żelaznego Mostu” to projekt obejmujący miejscowości trzech gmin sąsiadujących ze zbiornikiem – Rudnej, Grębocic i Polkowice. Wszystkie te samorządy wspierają naszą inicjatywę wspólnie z Fundacją Polska Miedź. Dzięki temu mieszkańcy mogą trenować pod okiem profesjonalnych szkoleniowców całkowicie bezpłatnie – mówi Paweł Wechta ze Stowarzyszenia Aktywni Zagłębia Miedziowego.

Celem zajęć jest nauka prawidłowego, prozdrowotnego chodzenia z kijami Nordic Walking. Naszym zadaniem jest również zwiększenie świadomości społecznej o roli aktywności sportowo-rekreacyjnej dla utrzymania zdrowia i poprawy kondycji fizycznej. Chodzenie z kijami Nordic Walking ma najlepsze rezultaty przy regularnym uprawianiu najlepiej dwa, trzy razy w tygodniu bez względu na pogodę i pory roku. Należy ubrać się na sportowo, założyć wygodne buty typu adidasy z twardą podeszwą, ponieważ zajęcia będą odbywały się najczęściej na terenach leśnych i polnych ścieżkach – mówi trener Bogdan Grygorowicz.

W ramach projektu uczestnicy będą mogli trenować trzy razy w tygodniu. Zawsze we wtorki, środy i czwartki.  Harmonogram godzinowy na pierwsze dwa tygodnie zajęć wygląda następująco:
  • Żelazny Most – 8.06 godz. 17:30
  • Pieszkowice – 9.06 godz. 17:40
  • Dąbrowa – 10.06 godz. 17:40
  • Tarnówek – 15.06 godz. 17:40
  • Komorniki – 16.06 godz. 17:40
  • Żelazny Most – 17.06 godz. 17:30

Startujemy zawsze w świetlicach wiejskich w poszczególnych miejscowościach. Godziny rozpoczęcia treningów uzależniamy od rozkładów
jazdy autobusów miejskich tak, aby wszyscy chętni mogli bezproblemowo i bezpłatnie dotrzeć na miejsce zbiórki i po treningu z powrotem do domu. Pierwszy trening już 8 czerwca
– mówi Paweł Wechta.

W gminie Polkowice zajęcia wymiennie będą odbywać w pięciu miejscowościach sąsiadujących z Żelaznym Mostem: Komornikach, Tarnówku, Żelaznym Moście, Pieszkowicach oraz Dąbrowie.

W ramach Budżetu Obywatelskiego – Rozbudowa skateparku w Legnicy

Poprzedni artykuł

Powiatowe serce dla Szymonka

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like