Uszkodzone odcinki sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Dąbrowskiego będą naprawione. Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach podpisał już umowę z wykonawcą prac.

Uszkodzenia sieci powstały w wyniku prowadzonej działalności górniczej na tym terenie oraz jej standardowej eksploatacji – wyjaśnia prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach Jacek Kaszuba. W związku z istniejącymi skutkami eksploatacji górniczej, mającymi negatywny wpływ na istniejące kolektory kanalizacyjne, konieczna jest ich przebudowa, aby uzyskać normatywne spadki umożliwiające prawidłową eksploatację sieci kanalizacyjnych na tym terenie – dodaje.

Inwestycja będzie kosztować ponad 2,2 mln złotych, z czego 80% pokryje KGHM Oddział ZG Rudna. O utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco. Prace mają się zakończyć w połowie grudnia.

Sieci budowane będą w miejscu tych istniejących, a obecnie uszkodzonych. Zakres prac obejmować będzie odcinek ul. Dąbrowskiego, w pobliżu Ronda Niepodległości, w kierunku osiedla Polanka. Przebudowie poddany zostanie fragment tranzytowej sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok. 446 mb wykonywany zarówno metodą wykopową jak i bezwykopową oraz tranzytowy fragment sieci kanalizacji deszczowej o łącznej długości ok. 160 mb realizowany całkowicie metodą bezwykopową.

Koleją po Zagłębiu Miedziowym – startuje nowy i ambitny projekt

Poprzedni artykuł

Przystanki kolejowe będą czynne już w tym roku – gmina Rudna na mapie kolejowej regionu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: