PolkowiceVideo

Uczelnia i koncern razem dla rozwoju – KGHM i Uczelnia Jana Wyżykowskiego mają dobrą wiadomość dla maturzystów [VIDEO]

0

KGHM Polska Miedź S.A. rozpoczął współpracę z Uczelnią im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Miedziowa spółka objęła patronatem kierunek górnictwo i geologia.

Porozumienie podpisane pomiędzy KGHM Polska Miedź SA, a Uczelnią im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oznacza wspólne działania w zakresie prowadzenia studiów dualnych. Studia dualne to popularny sposób kształcenia specjalistów w krajach zachodnioeuropejskich. Połączenie zajęć teoretycznych z praktyką to doskonały sposób na rozwijanie tych kompetencji, które są kluczowe z punktu widzenia pracodawcy. To również sposób na to, aby absolwenci tych kierunków byli gotowi do wejścia na rynek pracy od razu po zakończeniu edukacji.

Porozumienie pomiędzy KGHM, a uczelnią noszącą imię odkrywcy Polskiej Miedzi przewiduje także m.in. wspólne organizowanie kursów szkoleniowych i studiów podyplomowych, seminariów i konferencji, wymianę doświadczeń i promocji wspólnych osiągnięć, współpracę przy realizacji prac dyplomowych i naukowych pracowników KGHM.

W Zagłębiu Miedziowym w sumie funkcjonuje 8 zespołów szkół z klasami pod patronatem KGHM, o czym informowaliśmy w naszym portalu.  W programie promującym kompetencje zawodowe, tylko w tym roku szkolnym uczestniczy ponad 1600 uczniów. Obecnie podobnym porozumieniem objęto polkowicką uczelnię. Zakłada się jej współpracę z firmą w dopasowaniu profilu kształcenia teoretycznego i praktycznego studentów kierunku górnictwo i geologia do rzeczywistych wymagań rynku.

KGHM jest największym pracodawcą na Dolnym Śląsku i jednym z największych w kraju. Problemem pracodawców w zatrudnieniu absolwentów szkół wyższych jest długi okres ich adaptacji do wykonywania pracy w organizacji. Studia dualne są doskonałym sposobem na to, aby poprzez projektowanie programów studiów w oparciu o rzeczywiste zagadnienia technologiczne skrócić ten czas maksymalnie. Współpracujemy z Uczelnią im. Wyżykowskiego od lat – nasi pracownicy są tam wykładowcami, wielu naszych pracowników jest już studentami tej uczelni – relacjonuje dyrektor departamentu efektywności zawodowej pracowników KGHM Arleta Chorąży.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele Uczelni im. Jana Wyżykowskiego. Rektor UJW dr Tadeusz Kierzyk, który podkreśla, że polkowicka uczelnia już dłuższy czas współdziała z KGHM, aby doskonalić kształcenie studentów. Atuty prowadzenia zajęć w Polkowicach wymienia także Maria Paszkowska – dyrektor biura promocji UJW, która zwraca uwagę na to, że wiedzę i umiejętności będzie można z jeszcze większą efektywnością podejmować bez konieczności wyjazdów z domów rodzinnych. Zobacz video.

Z pewnością kooperacja KGHM i UJW to dobra wiadomość dla tegorocznych maturzystów z Zagłębia Miedziowego. Polkowicka uczelnia oferuje wiele kierunków studiów i nie mniej atrakcyjne warunki kształcenia.

RELACJA: kghm.com.pl

VIDEO: Klaudia Beker (dzięki uprzejmości UG Polkowice)

Nowe laboratorium oznacza skuteczniejsze przeciwdziałanie zakażeniom – działa Dolnośląski Pakiet dla Ochrony Zdrowia

Poprzedni artykuł

Docenieni za promocję czytelnictwa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: