LubinBiznesVideo

„Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” – program wspomagający edukację zawodową w szkołach zagłębiowych [VIDEO]

2

200 tys. zł dofinansowania dla ośmiu szkół z powiatu lubińskiego, głogowskiego, bolesławieckiego i legnickiego. Takie środki zasilą zakupy sprzętu dydaktycznego w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej.”

Program pokazuje, że skoro demografia jest nieubłagana, to warto w swoją przyszłość inwestować już teraz. Rynek pracy się zmienia i jednocześnie rąk do pracy ciągle ubywa. To wyzwanie dla pracodawców, także dla miedziowego koncernu jakim jest KGHM.

Program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” oparty jest na wzajemnej współpracy i na tym polega jego siła. Kształcimy się, aby się rozwijać i w przyszłości zdobyć wymarzony zawód. Ten program to krok właśnie w tę stronę, aby młodzi ludzie w Zagłębiu Miedziowym mogli zdobywać wykształcenie, a później pracę. Tak mówią inicjatorzy i beneficjenci programu, którego podsumowanie odbyło się 22 stycznia br. w siedzibie KGHM Polska Miedź SA w Lubinie. Zobacz nasze video.

W Zagłębiu Miedziowym działa 8 zespołów szkół z klasami pod patronatem miedziowej spółki. W programie promującym kompetencje zawodowe tylko w tym roku szkolnym uczestniczy ponad 1600 uczniów. Pieniądze zostaną przekazane głównie na zakup sprzętu pomocnego w nauczaniu, który z pewnością uczniom się przyda. Ponadto uczący się w szkołach partnerskich odbywają już dziś praktyki w KGHM-ie.

Dzięki projektowi, KGHM ma realny wpływ na programy nauczania, rozszerzanie zakresu i form nauki zawodu. Spółka skutecznie wpływa na tworzenie klas o nowych specjalizacjach pożądanych w oddziałach firmy. Przykładem jest planowany w roku szkolnym 2020/2021 nabór na nowy zawód Operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych. Osoby z takim wykształceniem mają szanse na zatrudnienie w Zakładach Wzbogacania Rud w KGHM.

Dariusz Nowakowski

Kliszów tętnił folklorem – noworoczne spotkanie zespołów z trzech gmin

Previous article

Sportowy weekend Zagłębia już trwa

Next article

2 Comments

  1. […] Zagłębiu Miedziowym w sumie funkcjonuje 8 zespołów szkół z klasami pod patronatem KGHM, o czym informowaliśmy w naszym portalu.  W programie promującym kompetencje zawodowe, tylko w tym roku szkolnym uczestniczy ponad 1600 […]

  2. […] Współpraca z Uczelnią Jana Wyżykowskiego to pierwsza tego typu inicjatywa miedziowej spółki na poziomie szkolnictwa wyższego. Dotąd wśród uczniów szkół zawodowych i technicznych KGHM prowadzi program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”, o którym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like