Dolny ŚląskKulturaVideo

Twórczość znana i uznana na całym świecie – zobacz ekspozycję „Abakanowicz. Totalna” [VIDEO]

0

Ta wystawa jest wydarzeniem! Dzieła Magdaleny Abakanowicz, jakie można oglądać we wrocławskim Pawilonie Czterech Kopuł, współtworzą kanon polskiej kultury.

Zapowiadana w naszym serwisie ekspozycja „Abakanowicz. Totalna” to prezentacja dorobku artystycznego Magdaleny Abakanowicz, najbardziej znanej na świecie współczesnej polskiej artystki. Wystawione zostały wszystkie dzieła artystki znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które może pochwalić się największą i najbardziej reprezentatywną kolekcją jej prac.

Aby nie tylko pooglądać, ale przeżyć wszystko to, co jest udostępnione na wystawie, warto sobie wybrać dwie lub trzy godziny. Czas poświęcony spacerowi i obcowaniu z twórczością Magdaleny Abakanowicz – bez pośpiechu i z zanurzeniem w impulsach płynących z dzieł wybitnej polskiej artystki – dostarczy motywacji do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka – mówi nam o wystawie kierownik Pawilonu Czterech Kopuł Iwona Dorota Bigos z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Zobacz nasze video.

Obejrzyj. Poczytaj. Pospaceruj. Pomyśl. Dotknij. Znajdź na to czas i zetknij się z twórczością Magdaleny Abakanowicz. O jej dziełach mówi się, że są jednym z globalnych synonimów polskiej kultury. Doświadcz ich we Wrocławiu.

Dariusz Nowakowski

Głogów otrzymał ponad 200 tys. w ramach opieki wytchnieniowej – to wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Poprzedni artykuł

Lubin: Walentynki w „Muzie” z Uniatowskim

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like