13 mln złotych za 18 lat spędzonych w więzieniu za niewinność. To zakończenie sprawy Tomasza Komendy, który nie będzie odwoływał się od wyroku. Wyrok zapadł 8 lutego w Sądzie Okręgowym w Opolu i stanie się prawomocny.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował, że za 18 lat pobytu w więzieniu Tomasz Komenda otrzyma 12 milionów złotych zadośćuczynienia i ponad 811 tysięcy złotych odszkodowania. Poszkodowany wraz ze swoim mecenasem zapowiadali wówczas, że decyzję o tym, czy odwołać się od rozstrzygnięcia podejmą dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku. Wyrok nie był jeszcze prawomocny. Teraz wiemy, że Tomasz Komenda przyjmie 13 mln od skarbu państwa by jak mówi – mieć już spokój i jak najszybciej o tym wszystkim zapomnieć.

Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki, których nigdy się nie dopuścił. Wyszedł na wolność po 18 latach. Walka o odszkodowanie i zadośćuczynienie trwała kilkanaście miesięcy. Początkowo Tomasz Komenda i jego pełnomocnik wnioskowali o niemal 19 milionów złotych. Teraz wiemy, że zadowolą się kwotą 13 mln.

Aktualnie Tomasz Komenda rozpoczyna nowe życie. W grudniu 2020 roku został ojcem. Jego partnerka Anna urodziła chłopca, który ma na imię Filip. Narzeczoną poznał na serwisie randkowym. Do oświadczyn doszło po premierze filmu “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Piotr Krejner

Pod samochodem leżał… mężczyzna – ze sklepu zniknęła… kamerka

Poprzedni artykuł

Bardzo sympatyczne straszne pajączki – zobacz je na własne oczy [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like