Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Rudna udało się zebrać 51 tys. 274 zł.

Mieszkańcy najchętniej wrzucali pieniądze do puszek – trafiło do nich ok. 20 tys. złotych. Nie szczędzili grosza także podczas licytacji – 12 tys. uzyskano z aukcji przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Chobieni oraz po ok. 7 tys. zł w Chobieńskim Ośrodku Kultury i Wysokiem. W niedzielę 12 stycznia punktualnie o godz. 20:00 w chobieńskim Rynku zapłonęło Światełko do Nieba. Utworzyli je mieszkańcy z zimnymi ogniami ustawieni wokół Rynku w Chobieni.

Sztab WOŚP Chobienia, którym kierowała Joanna Bagińska, prezes Stowarzyszenia „Chobienia od Nowa” podzielony był na trzy „pododdziały”: Szkoła Podstawowa w Chobieni – Kawiarenka, gadżety / Jerzy Mularczyk, CHOK – Kawiarenka, gadżety, zabawki/cegiełki / Irena Żyła, Wysokie – gadżety, kawiarenka / Marzena Smulska z ekipą. W kawiarenkach udało się pozyskać następujące kwoty: Chobienia – ok. 1700, CHOK – ok. 2000, Wysokie – ok. 1400. Na ulicach naszych miejscowości kwestowało 30 wolontariuszy. Rekordowe puszki opiewały na kwoty: 1. 2900 zł, 2. 900 i 3. 870 zł. W e-skarbonce zebrało się 350 zł.

Podczas licytacji w Szkole Podstawowej w Chobieni najwyższą cenę osiągnął voucher do „Górniczej Strzechy”, za który zapłacono 1200 zł, maskotka jednorożca sprzedana została za 600 zł, a co ciekawe, odkupił ją sam darczyńca, również za 600 zł „poszedł” zestaw „Pandora” z sercem, a za 500 zł piłka FC Barcelona. W CHOK-u – rejs Marina Chobienia wylicytowany został za kwotę 460 zł, za Anioła z powertexu zapłacono 300 zł, a za lustro Vintage, podarowane przez mieszkańca Chobieni – 1000 zł. W Wysokiem najwyższe kwoty osiągnął zestaw sztućców (320 zł) oraz voucher do SPA (240 zł). Najpopularniejsze były gadżety 28 FINAŁU WOŚP: koszulki, zegarki, budziki, kalendarze itp.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji, w przeróżny sposób: Sołectwu Radoszyce za bigos, Sołectwu Naroczyce za pierogi 1000 sztuk + 200 PLN drobnych w słoiku, Pracownikom stołówki przy SP w Chobieni za pączki, Mieszkańcom za ciasta i otwarte serc oraz Strażakom OSP Chobienia

Tradycyjnie już finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszył Turniej Piłkarski, który rozegrany został w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Chobieni. Zmierzyło się w nim osiem zespołów: Odra Chobienia, Elita Lubin, Przyjaciele Owsiaka, Dzielnicowy Team, History, Odra Team, Amico Lubin, Huta Miedzi Cedynia oraz Szpilmacherzy Wrocław. W finałowym meczu walczyły zespoły Huty Miedzi Cedynia oraz History Odra. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została Huta Miedzi Cedynia.  Pokazowe derby rozegrały Odra Chobienia i Sparta Rudna. Triumfowała Sparta, ale tego dnia wynik nie był przecież najważniejszy! Organizatorem turnieju był Jerzy Mularczyk, prezes Stowarzyszenia Sportowego „Odra Chobienia”.

Bardzo niebezpieczny wypadek – kolejna przestroga dla kierowców

Previous article

Kasa czeka – czas ucieka – bezpłatne szkolenie dla mieszkańców Głogowa

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like