GłogówVideoTwoje miasto

To będzie szczęśliwa Siódemka – w Głogowie powstaje nowe i nowoczesne przedszkole [VIDEO]

1

W tym miejscu od ponad 40 lat w prowizorycznym obiekcie wychowywały się pokolenia mieszkańców Głogowa. Przedszkole Publiczne nr 7 po wielu latach doczekało się zupełnie nowego gmachu.

Koszt budowy do około 14 mln złotych, ale będzie to bardzo dobrze wyposażone przedszkole, a jakość materiałów wyeliminuje na wiele lat remonty. Do tego ok. 1,5 mln zł na infrastrukturę wokół przedszkola, czyli drogi, chodniki i parkingi. Wyremontowaliśmy drogę dojazdową. Powstało także połączenie z ul. Budowlanych i nowe miejsca parkingowe przy budynku przedszkola i od ul. Juliusza Kossaka – mówi nam prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Zobacz nasze video.

Niejako „przy okazji” przekształceniu ulegnie część osiedla, na którym jest zlokalizowane Przedszkole Publiczne nr 7, o czym niedawno rozmawialiśmy z włodarzem Głogowa podczas niedawnego wywiadu, jaki można obejrzeć w serwisie video naszego portalu. Cel tych zmian jest ze wszech miar słuszny, bo przecież chodzi o wychowanie i wykształcenie młodzieży na wysokim poziomie już od wczesnego dzieciństwa. Jak mówi dyrektor Przedszkola nr 7 Anna Piotrowska: Przedszkole będzie dysponować salami do niekonwencjonalnych zajęć z dziećmi, salą gimnastyczną, sprzętem multimedialnym, meblami dziecięcymi, placem zabaw. Obiekt będzie przystosowane również dla dzieci z różnymi schorzeniami. Bartosz Sobota z firmy wykonującej inwestycję ujawnia także inne ciekawostki, jakie pojawią się w budynku przedszkola.

Nowa głogowska Siódemka z całą pewnością dostarczy dzieciom mnóstwa dobrych i miłych przeżyć. Budynek przedszkola ma zostać oddany do użytku na początku roku 2021.

Dariusz Nowakowski

Bon na dotację – środki na uzyskanie unijnego wsparcia – do jutra można zgłaszać wnioski

Poprzedni artykuł

Testy wrocławskiej firmy Genomtec wykrywają koronawirusa w kilkanaście minut [VIDEO]

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] 20 miejsc w oddziale integracyjnym czeka na przedszkolaków. Do grupy integracyjnej przyjmowane będą dzieci z niepełnosprawnościami. Rozpoczyna się właśnie rekrutacja do grupy integracyjnej w nowo wybudowanym Przedszkolu Publicznym nr 7 w Głogowie. O tym znaczącym projekcie informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like