GłogówVideoTwoje miasto

STUDIO FAKTY – Rafael Rokaszewicz: „Głogów nie zatrzymuje inwestycji, samorząd musi jednak analizować wydatki” [VIDEO]

1

Okoliczności epidemiczne nie sprzyjają samorządom, ale nie oznaczają rezygnacji z ambitnych planów, szczególnie w sferze inwestycji. Mówi o tym prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz w rozmowie z cyklu #StudioFakty. Zobacz nasze video.

Wywiad odbył się wczoraj na placu budowy Przedszkola Publicznego nr 7, które jest przykładem tego, jak głogowski samorząd wychodzi naprzeciw najważniejszym społecznym potrzebom. Jedną z nich jest bez wątpienia nowoczesna i wielofunkcyjna placówka, jaką w zupełnie nowej siedzibie będzie przedszkolna „Siódemka”. Prezydent podkreśla, że wybudowanie nowego przedszkola było dużym wyzwaniem budżetowym, ale dzięki temu – jak mówi Rafael Rokaszewicz – po czterdziestu latach funkcjonowania w „tymczasowym” baraku konieczna była radykalna zmiana i jest wysoka pewność, że na długo budynek i wszystko, co będzie jego wyposażeniem, służyć będzie najmłodszym głogowianom.

Gdy mowa o wielu już zrealizowanych i kolejnych zaplanowanych planach rozwojowych Głogowa, włodarz Głogowa zapewnia, że podtrzymywanie nakładów na inwestycje ma podwójny sens. Przede wszystkim trudno jest rezygnować z oczekiwanych przedsięwzięć, szczególnie w sferze infrastruktury drogowej. Miasto musi się rozwijać, nawet jeśli to będzie się odbywać nieco wolniej. Drugi równoległy cel polega na tym, że podejmowanie nowych zadań rozwijających zasoby miejskie, zasila lokalne podmioty gospodarcze, które otrzymują zlecenia od samorządu i dzięki temu jest im łatwiej przetrwać kryzys „cowidowy”.

W trakcie rozmowy nie zabrakło czasu na wątek funkcjonowania głogowskich środowisk sportowych. Szef głogowskiego ratusza jest pełen nadziei, że sportowcy nie stracą formy mimo ograniczeń związanych z treningiem czy rozgrywkami. Ze strony samorządu miejskiego poszczególne kluby mogą liczyć na konieczne wsparcie umożliwiające działalność.

Wszystkim życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam – zakończył rozmowę prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Kładka (nad) „kukułczym jajkiem” – nieznośna bezsilność pomieszana z decyzyjnym impasem – nadzieja w prezydencie Lubina

Poprzedni artykuł

„Straszny dwór” podbił serca internautów – Opera Wrocławska zaprasza na kolejne spektakle online

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Publiczne nr 7, o czym niedawno rozmawialiśmy z włodarzem Głogowa podczas niedawnego wywiadu, jaki można obejrzeć w serwisie video naszego portalu. Cel tych zmian jest ze wszech miar słuszny, bo przecież chodzi o wychowanie i wykształcenie […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like