Marzec to zdecydowanie miesiąc teatralnych wrażeń. Do Polkowic przybywają teatry z całej Polski oraz utytułowani aktorzy. W bogatym i różnorodnym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie – od komedii po dramat czy monodram- zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Za nami dwa spektakle w ramach 22. Polkowickich Dni Teatru. Mieszkańcy Serca Zagłębia Miedziowego mieli okazję zobaczyć już dwa spektakle. „Judy” ze znakomitą Hanną Śleszyńską, odtwórczynią tytułowej Judy Garland oraz „Cudotwórca” w reżyserii Adama Ferencego.

Jak zaznacza Hanna Śleszyńska, publiczność polkowicka jest wymagająca. Szczególnie ciepło myślę o Polkowicach. Graliśmy tutaj spektakl „Pomału, a jeszcze raz!” z Teatru Capitol i grałam na pewno „Kobietę pierwotną”. Miło to wspominam.

Aktorom tego festiwalu przedstawiać nie trzeba. Jak się słyszy Polkowice, to: „a tak, byliśmy”. Bardzo dużo aktorów tu było, wspominają. Dla nas najważniejszym elementem jest publiczność. I tam, gdzie odbywają się festiwale publiczność jest bardziej wymagająca – mówi aktorka i przyznaje, że spektakl był dla niej wyzwaniem.

Tekst jest tak pomyślany, aby był czytelny dla widzów współczesnych. To mogłoby dotyczyć jakieś współczesnego idola. Osoby, która jest w jakiś sposób własnością wytwórni i właściwie nie ma swojego prywatnego życia. Poznajemy losy Judy, rzeczywiście tragiczne, ale podane też w sposób komediowy. Ona sama miała duże poczucie humoru. Jestem szczęśliwa, bo dla aktorki taki materiał to jest cenna rzecz. Niecodziennie dostaje się taką rolę do grania – dodaje Hanna Śleszyńska.

„Cudotwórca” w reżyserii Adama Ferencego to historia trzech osób: Franka – uzdrowiciela, Grace – jego żony oraz impresaria Teddyego. W rolę tych osób wcielili się kolejno Adam Ferency, Marta Król oraz Andrzej Blumenfeld. Sztuka powstała w oparciu o tekst Briana Friela i w umiejętny sposób przeplata elementy dramatyczne z komediowymi. W roli głównej wystąpił Adam Ferency. Znakomitą grę aktorską polkowiczanie podziwiali 3 marca w Auli Forum w Polkowicach.

Natomiast dzisiaj (piątek – 6 marca – 17:00 i 19:30) na scenie pojawią się aktorzy znani z pierwszych stron gazet. Aleksandra Nieśpielak, Ewa Florczak, Dorota Szperlak, Adam Adamonis i Krzysztof Wieszczek wystąpią w znakomitej, muzycznej komedii romantycznej z muzyką na żywo „Przychodzi baba do lekarza”. Tytuł nawiązuje do historii polskiego dowcipu. Mnóstwo zabawnych pomyłek, piosenki wykonywane na żywo i elementy tańca, gwarantują niezapomniany wieczór – zaznaczają organizatorzy.

MiedzioweFakty.pl są patronem medialnym 22. Polkowickich Dni Teatru

RELACJA / FOTO: Klaudia Beker

Obfity w wydarzenia sportowe weekend w Zagłębiu Miedziowym – sprawdź z kim zmierzą się drużyny z regionu

Poprzedni artykuł

„Dzielni chłopcy” – kibicowanie w teatrze

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: