Od początku marca do pierwszych dni kwietnia 2020 roku będziemy uczestnikami 22. Polkowickich Dni Teatru. To pod wieloma względami nadzwyczajny cykl spektakli, które przeprowadzą nas przez meandry międzyludzkich odniesień, wykorzystując przy tym arcybogatą paletę środków wyrazu, jakimi dysponuje współczesna sztuka teatralna.

Podczas 22. edycji Polkowickich Dni Teatru, do Polkowic ponownie zawitają znamienite teatry z całej Polski oraz utytułowani aktorzy. W bogatym i różnorodnym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie – od komedii po dramat czy monodram. Warto zanotować w kalendarzu poszczególne widowiska, aby nie stracić niecodziennej okazji do obcowania nie tylko z wysoką kulturą, ale i ponadczasowymi i cennymi przesłaniami, jakich nie zabraknie przez kilka tygodni zarówno dzięki poszczególnym spektaklom, jak i imprezom towarzyszącym.

 • 1 marca / 17:00 / Aula – „Judy”

Hanna Śleszyńska w roli jednej z największych ikon Hollywood opowie o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów i o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić.

Tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski / scenografia: Witold Stefaniak / kostiumy: David Zalesky, Varvara Froll / Obsada: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/Piotr Tołoczko / bilety: 50 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu spektaklu, 45 zł zbiorowy
 • 2 marca / 19:00 / Aula – Brian Friel – „Cudotwórca”

Fot. Andrzej Rams

Trzej bohaterowie, trzy perspektywy, trzy interpretacje tych samych zdarzeń – „Cudotwórca” to spektakl, który nie pozwoli Wam się oderwać od historii Franka uzdrowiciela. Sztuka powstała w oparciu o tekst Briana Friela i w umiejętny sposób przeplata elementy dramatyczne z komediowymi. W roli głównej wystąpi Adam Ferency. Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

Przekład: Elżbieta Jasińska / Reżyseria: Adam Ferency / Wizualizacje: Antoni Ferency / Muzyka: Piotr Łabonarski / Obsada: Adam Ferency, Anna Gajewska, Henryk Niebudek / Bilety: 60 przedsprzedaż, 80 zł w dniu spektaklu, 55 zł zbiorowy
 • 6 marca / 17:00, 19:30 / Aula – O! La La! Teatr – „Przychodzi baba do lekarza”

„Przychodzi baba do lekarza” to najlepsza i najbardziej wyczekiwana muzyczna komedia romantyczna z muzyką na żywo w tym sezonie! Tytuł nawiązuje do historii polskiego dowcipu. Mnóstwo zabawnych pomyłek, piosenki wykonywane na żywo i elementy tańca, gwarantują niezapomniany wieczór.

Scenariusz, reżyseria i muzyka: Aleksandra Niespielak / Opracowanie muzyczne: Michal Borowski / Fortepian/saksofon: Michał Borowski / Scenografia: Agnieszka Marczewska / Kostiumy: Magdalena Jarosz-Holoubek / Obsada: Aleksandra Nieśpielak, Ewa Florczak, Dorota Szperlak, Adam Adamonis, Krzysztof Wieszczek / Bilety: 70 zł przedsprzedaż, 90 zł w dniu spektaklu, 65 zł grupowy
 • 9 marca / 19:00 / Aula – Andrzej M. Żak – „Chodź ze mną do łóżka”

Ten monodram zostanie Wam w pamięci na długo dzięki wybitnej reżyserii Adama Sajnuka oraz grze aktorskiej na najwyższym poziomie w wykonaniu niezrównanej Soni Bohosiewicz. To inteligentna, błyskotliwa, ciepła i wzruszająca opowieść o przeszłości kobiety i świecie, w którym przyszło jej żyć. Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Reżyseria: Adam Sajnuk / Obsada: Sonia Bohosiewicz / Bilety: 60 zł przedsprzedaż, 80 zł w dniu spektaklu, 55 zł zbiorowy
 • 10 marca / 17:00 / 20.00 / Aula – Teatr Bagatela – Andrzej Saramonowicz – „Testosteron”

Fot. Piotr Kubic

Błyskotliwa komedia o współczesnych mężczyznach. Ślub jednego z nich, a właściwie sakramentalne „nie” usłyszane od wybranki, jest pretekstem do męskich analiz własnej natury. Teatr Bagatela ponownie rozbawi Was do łez! Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

Reżyseria: Piotr Urbaniak / Scenografia: Aleksander Janicki / Muzyka: Marcel Chyrzyński / Obsada: Wojciech Leonowicz, Sławomir Sośnierz, Jakub Bohosiewicz, Maurycy Popiel/Marcel Wiercichowski, Patryk Kośnicki, Marcin Kobierski, Krzysztof Bochenek / Bilety: 70 zł przedsprzedaż, 90 zł w dniu spektaklu, 65 zł zbiorowy
 • 17 marca / 17:00 / Kino – Polkowicka Scena Teatralna

Fot. Przemysław Ekiert

Występ lokalnych grup teatralnych – Tatarak i Antrakt.

Bilety: 5 zł przedsprzedaż, 10 zł w dniu spektaklu
 • 18 marca / 18:00 / Kino – Polkowicka Scena Teatralna

Występ lokalnej grupy teatralnej – Anty-dotum

Bilety: 5 zł przedsprzedaż, 10 zł w dniu spektaklu
 • 20 marca / 19:00 / Kino – Teatr Porywacze Ciał – Maciej Adamczyk – „Zrobie co zechce”

Fot. Tomasz Raczyński

Komedia. Tragedia. Melodramat. Gdzieś w Polsce, na poboczu zapomnianej przez ludzi drodze Kachna i Maciej siedzą przy swoich stoliczkach turystycznych, na turystycznych krzesełkach i ubrani „na ludowo” sprzedają produkty lokalne. Nie mają klientów, więc dużo ze sobą rozmawiają… Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Reżyseria i wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk / Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu spektaklu, 35 zł zbiorowy
 • 26 i 27 marca / 18:00, 19:30, 21:00 – Teatr Ad Spectatores – „9 – rekonstrukcja”

W piwnicy pewnego domu dokonano zbiorowego zabójstwa. Dziewięć osób zamordowanych przez nieznanego szaleńca zostało po śmierci ułożonych w przedziwny sposób, jakby do pamiątkowej fotografii… Spektakl Teatru Ad Spectatores to niezapomniane przeżycie, w którym jednorazowo może wziąć udział tylko 10 widzów. Polecamy osobom o mocnych nerwach! Spektakl dla widzów od 18 roku życia. Niewskazany dla kobiet w ciąży, osób chorych na epilepsję oraz z chorobami serca.

Reżyseria: Maciej Masztalski / Obsada: Anita Balcerzak, Aleksandra Dytko, Marcin Chabowski / Bilety: 100 zł (dostępne tylko w przedsprzedaży)
 • 29 marca / 18:00 / Kino – Joanna Szczepkowska – „Sokrates”

Fot. Izabela Komoń

Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która pracuje właśnie nad jego rzeźbą. Co wyniknie z tego spotkania? Tego dowiecie się podczas nowego spektaklu Joanny Szczepkowskiej, która wraz z Janem Jurkowskim (jednym z założycieli Grupy Filmowej Darwin) z dużą dozą humoru i refleksji rozmawiać będzie o rzeczach błahych i ważnych.

Reżyseria i scenografia: Joanna Szczepkowska / Obsada: Joanna Szczepkowska, Jan Jurkowski / Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu spektaklu, 35 zł zbiorowy
 • 14 marca – 5 kwietnia / Galeria „Rynek 26” – Wystawa „Oblicza kobiety – malarstwo Renaty Brzozowskiej”

Maluję i rysuję odkąd byłam w stanie trzymać kredki. To ta część życia, która jest od Zawsze. Moja potrzeba manualnej manifestacji zachwytu nad tym co widzę i czuję, kreowania tworów mojej wyobraźni. Zajmuję się malarstwem figuratywnym w technice olejnej. Od kiedy pamiętam pociągały mnie tematy związane z ruchem i tańcem. Flamenco stało się nuta przewodnia i miłość do tej sztuki przezywałam bardzo intensywnie. Od jakiegoś czasu w rejony mojej twórczości wkradła się „cisza”, która jest w swoim rodzaju dialogiem z czymś bardzo osobistym w mojej głębi. Taki Zen, Tao, Medytacja… 

Wernisaż odbędzie się 13 marca o godz. 18: 00 w Galerii „Rynek 26”.

BILETY I REZERWACJE

 • Bilety będzie można zakupić od 17 lutego od godz. 10.00 w Galerii „Rynek 26”. W sprzedaży dostępne będą również dwa rodzaje karnetów:
  – KARNET GOLD (udział we wszystkich wydarzeniach z rezerwacją miejsca) – 550 zł,
  – KARNET SILVER (udział w 7 spektaklach: „Judy”, „Cudotwórca”, „Przychodzi baba do lekarza”, „Chodź ze mną do łóżka”, „Testosteron”, „Zrobie co zechce”, „Sokrates”) – 450 zł.
 • Ceny biletów zbiorowych przeznaczone są dla grup powyżej 15 osób. Karta Dużej Rodziny obowiązuje jedynie przy zakupie biletów indywidualnych.
 • Rezerwacji będzie można dokonać osobiście w kasie Galerii „Rynek 26” lub telefonicznie pod numerem 76 846 40 81. Rezerwacja telefoniczna ważna jest przez 2 dni – po tym terminie zostanie automatycznie anulowana.
 • Płatności za rezerwację można dokonać osobiście w kasie w Galerii „Rynek 26” lub przelewem bankowym na poniższe dane: Centrum Kultury w Polkowicach /  ul. Skalników 4 / 59-100 Polkowice /  Santander Bank Polska S.A. / 56 1090 2109 0000 0001 4405 8485 / Potwierdzenie przelewu bankowego należy przesłać na adres: ksiegowosc@ckpolkowice.pl
 • Odbiór biletów opłaconych przelewem możliwy jest w kasie Galerii „Rynek 26” lub w dniu spektaklu w kasie znajdującej się w obiekcie jego realizacji, najwcześniej na godzinę przed spektaklem, jednakże nie później niż na 10 minut przed rozpoczęciem spektaklu, którego bilet dotyczy.

Regulamin sprzedaży biletów

Urodziny Beethovena! – dołącz do słuchaczy muzyki mistrza

Poprzedni artykuł

Owoce pracy kapłana po przejściach – odzyskiwanie kontaktu ze światem

Następny artykuł

4 Komentarze

 1. […] się – zapowiadane przez nasz portal – 22. Polkowickie Dni […]

 2. […] MiedzioweFakty.pl są patronem medialnym 22. Polkowickich Dni Teatru […]

 3. […] – zapowiadane przez nasz portal – dają nam przegląd tego, co we współczesnej sztuce teatralnej najciekawsze. Zapraszamy na […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: