VideoWydarzenia

Taniec, śpiew, muzyka, stroje – kultura ludowa w najpiękniejszym wydaniu – do zobaczenia online [VIDEO]

0

Taniec, śpiew, muzyka, stroje i ich cudowne połączenie mogliśmy niedawno podziwiać na żywo w gminie Bardo (powiat ząbkowicki), gdzie przebywał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przed nami natomiast nadzwyczajne wydarzenie, jakim będzie zarejestrowany cyfrowo występ zespołu i możliwość jego obejrzenia w Bardzie lub na ekranie własnego komputera.

Samorząd Barda gościł u siebie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Pobyt jednego z flagowych polskich zespołów ludowych był związany z realizacją projektu artystycznego pod hasłem „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. W malowniczych plenerach i pięknych wnętrzach rozmaitych miejsc w gminie Bardo zarejestrowany został we wrześniu br. koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Mówił nam o tym dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak. Artyści byli bardzo przejęci możliwością realizacji takiego przedsięwzięcia artystycznego, które ma być uczczeniem osoby Świętego Jana Pawła II. O tym przeżyciu opowiedziała nam Magdalena Sibiga – tancerka zespołu „Śląsk”. Zobacz nasze video.

Premiera koncertu odbędzie się w piątek 16 października 2020 r. o godz. 19:00 na stronie www.bardo.pl, www.tvsudecka.pl, na platformach społecznościowych facebook i youtube Gminy Bardo, CKiB oraz Telewizji Sudeckiej. Ponadto koncert będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Sudeckiej.

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie oraz Gmina Bardo zapraszają w piątek 16 października 2020 r., na premierę koncertu do Bazyliki Mniejszej w Bardzie, gdzie wspólnie będzie można obejrzeć nagrany koncert. Udział w tym wydarzeniu weźmie także dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak, który przybędzie do Barda także po to by przekazać od ZPiT „Śląsk” nową szatę dla figury Matki Bożej Bardzkiej.

Teraz przed nami niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć i wysłuchać wspaniałych artystycznych efekty wielodniowej pracy. Miejmy nadzieję, że to nie była pierwsza i zapewne także nie ostatnia wizyta Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Bardzie. Nie mamy bowiem wątpliwości, że program urzeknie nas piękną muzyką i barwami strojów, a nade wszystko poruszy serca.

Łukasz Ciona

Być człowiekiem: tak mało – a jednocześnie tak wiele

Poprzedni artykuł

100 lat temu osiągnęliśmy ogromny sukces, podejmując decyzje oparte na rzetelnej wiedzy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like