Eksperci, politycy, przedstawiciele biznesu i kultury biorą udział w Kongresie Polska Wielki Projekt, który odbywa się Warszawie. Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. jest partnerem tego wydarzenia, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia mają okazję obejrzeć, przygotowaną przez KGHM, wyjątkową wystawę „1920 Wojna Światów”, o której już pisaliśmy w naszym portalu.

Prelegenci i goście Kongresu Polska Wielki Projekt będą rozmawiali m.in. o Zielonej Europie i roli Polski w odbudowaniu Starego Kontynentu, po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa. Kongres Polska Wielki projekt już po raz dziesiąty inicjuję debatę o kierunkach polskiego rozwoju społeczno-gospodarczego. W aktualnej szybko zmieniającej się sytuacji i coraz to nowym wyzwaniom takie wydarzenia i wymiana myśli są szczególnie cenne. Wydarzeniu nieprzypadkowo towarzyszy wystawa „1920 Wojna Światów”. Przygotowana przez KGHM wystawa to hołd zarówno dla polskiego przywództwa, odwagi jak i współdziałania, ale również dla strategii działania w zmieniającej się sytuacji oraz rozwoju technicznego. To cechy, które obecnie bardzo są potrzebne polskiej gospodarce.

100 lat temu osiągnęliśmy ogromny sukces, podejmując decyzje oparte na rzetelnej wiedzy. Nasi deszyfranci pod dowództwem porucznika Jana Kowalewskiego złamali blisko 3000 depesz wroga. Dziś w biznesie nazwalibyśmy ich analitykami, a tworzone przez nich modele biznesowe służyłyby podejmowaniu najlepszych możliwych decyzji w tych trudnych czasach. Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej oparte o wiedzę i odważne przywództwo doskonale wpisuje się w idee dzisiejszego Kongresu Polska Wielki Projekt – powiedział prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

KGHM przygotował wystawę „1920 Wojna Światów”, która w lekkiej komiksowej formie przedstawia wybrane zagadnienia z Bitwy Warszawskiej. Patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mobilna ekspozycja trafiła już do setek instytucji publicznych i szkół na terenie całej Polski.

KGHM Polska Miedź S.A. jest partnerem i współorganizatorem wielu wydarzeń gospodarczych. Wierzymy, że dialog i wymiana dobrych praktyk są dla biznesu bezcenne. Jeszcze pół roku temu powiedzielibyśmy, że życie zmienia się niemalże z dnia na dzień ze względu na rozwój nowych technologii. Globalna sytuacja związana z Covid-19 zmienia na trwałe zarówno życie rodzinne jak i społeczne, jak i gospodarcze. Stawia przed nami nowe wyzwania, ale też inspiruje czy wręcz zmusza do innowacji. Cieszę się, że możemy o tym dzisiaj rozmawiać – dodał prezes Marcin Chludziński.

Poprzez: kghm.com

Taniec, śpiew, muzyka, stroje – kultura ludowa w najpiękniejszym wydaniu – do zobaczenia online [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Biometan i wodór to gra o gigantyczne pieniądze – PGNiG z dalekosiężnym planem [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like